У Литві готуються до наймасовішої музичної події року. За традицією, якій вже 12 років, у третю суботу травня в країні відбудеться  День вуличних музикантів. З цікавою ініціативою до нього вирішило приєднатися державне підприємство "Залізниці  Литви".  Про це повідомляє РЖД-партнер.

"У цей день наші поїзди стануть концертними майданчиками. Подорожі залізницею перетворяться на музичні подорожі", - сказав заступник генерального директора підприємства Лінас Баужис.

"Залізниці Литви"допоможуть   учасникам Дня вуличних музикантів виступати безпосередньо у  кількох містах. "Погравши вранці у Клайпеді, вони зможуть сісти на поїзд і дістатися, скажімо, до Плунге, виступити там, а потім повернути додому", - розповів Л. Баужис. Литва невелика, тому таке  цілком реально. Платити за проїзд у 50 напрямках пасажирських поїздів музикантам не доведеться. Вони розрахуються тим, що гратимуть музику під час подорожі для пасажирів.

День вуличних музикантів вже в дванадцятий раз відбудеться 19 травня. Його ідею запропонував відомий литовський виконавець Андрюс Мамонтовас. День вуличних музикантів став наймасовішою музичною подією року у Литві. Брати участь можуть усі бажаючі - як професіонали, так і любителі. Жанрових або інших обмежень немає. Для публіки випускаються безкоштовні карти, на яких помічено, де і які саме колективи чи виконавці виступають. До свята з часом приєдналися десятки інших міст Литви.