31 липня в Павлограді Дніпропетровської області правоохоронці зупинили для перевірки легковик «ЗАЗ Таврія». У багажнику автівки було виявлено металеві елементи опор міжстанційного зв'язку. Як з'ясувалося, молодики, які перебували в автомобілі, зрізали ці деталі залізничної інфраструктури на перегоні Павлоград ІІ—Богуславський, щоб здати на брухт.

Затримані зловмисники віком 23 та 32 роки ніде не працюють. Один із них уже притягувався до кримінальної відповідальності. Наразі розглядається питання про відкриття щодо обох кримінального провадження за ст. 185 ККУ (крадіжка). На жаль, випадки розкрадання елементів залізничної інфраструктури, коли злодії зазіхають на майно господарства сигналізації та зв'язку, непоодинокі. Так, 11 липня невідомі вандали пошкодили саркофаг на станції Зайцеве, який захищав пристрій СЦБ, розбили всередині два трансформатори, викрали основні та додаткові обмотки. Залізниці було завдано збитків на суму майже 13 тис. грн.

Крім того, 24 липня на станції Батуринська зловмисники викопали та вирізали 200 м кабелю різних типів загальною вартістю понад 22,2 тис. грн. А 28 липня на перегоні Павлоград І—Зайцеве невідомі розбили захисний саркофаг, кришку та корпус трансформатора й викрали складові пристрою: основні та сигнальні обмотки та ярма. Збиток від злочинних дій перевищив 9,3 тис. грн.

Усього за сім місяців 2018 р. по господарству сигналізації та зв'язку Придніпровської залізниці було зафіксовано 276 випадків розкрадання елементів інфраструктури. Матеріальні збитки магістралі з урахуванням витрат на відновлення становили майже 7 млн грн.

Завдяки заходам, які працівники господарства вживають спільно з воєнізованою охороною Укрзалізниці та правоохоронцями для протидії злодіям, порівняно з аналогічним періодом 2017 р. кількість розкрадань елементів інфраструктури зменшилася в понад 2,7 раза (торік було зафіксовано 757 таких фактів).