З початку року працівники воєнізованої охорони спільно з представниками поліції перевірили 36 пунктів прийому металобрухту. Результатом таких профілактичних заходів стало зменшення на 64% кількості крадіжок деталей верхньої будови колії в цьому році порівняно з минулим роком.

За результатами спільних із правоохоронцями перевірок було виявлено три пункти, які приймали деталі верхньої будови колії у фізичних осіб, порушуючи Закон України «Про металобрухт».

Крім того, стрілецькою командою було затримано осіб, які намагалися вкрасти майно залізниці. Так, наприкінці березня до стрілецької команди станції Снігурівка надійшло повідомлення про крадіжку деталей верхньої будови колії на перегоні Сірогози—Братолюбівка. Працівники воєнізованої охорони та слідчо-оперативна група Горностаївського ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області здійснили перевірку пунктів приймання металобрухту в смт Нижні Сірогози та виявили викрадені деталі. По гарячих слідах встановлено двох осіб, які здавали деталі верхньої будови колії, а за місцем їх проживання було вилучено понад 1 тис. деталей інфраструктури.

А в квітні завдяки злагодженим діям працівників оперативної групи спецпідрозділу воєнізованої охорони було затримано семеро осіб, які по станції Ротове порізали 200 м залізничного полотна та намагалися викрасти демонтовані деталі верхньої будови колії. Крім того, було виявлено автомобіль, у якому знаходився мішок з чотирма кисневими балонами, три мішки з деталями верхньої будови колії та інструмент, за допомогою якого зловмисники здійснювали демонтаж. Затриманих передали працівникам поліції.

Довідково

Забезпечення безпеки руху та збереження майна залізниці — одне з головних завдань, що стоїть перед працівниками магістралі. Саме задля цього підрозділи воєнізованої охорони філії проводять активну профілактичну роботу з попередження та розкриття крадіжок деталей верхньої будови колії: здійснюють патрулювання, організовують засідки на найбільш криміногенних дільницях, перевіряють пункти прийому металобрухту на предмет виявлення елементів інфраструктури залізниці.