Зі спорудженням нового будинку в Синельниковому ми вперше за багато років відновлюємо будівництво житла для залізничників, - Євген Кравцов

28 грудня 2017, 13:05

28 грудня 2017 року в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час робочої поїздки до міста Синельникове, що на Дніпропетровщині, взяв участь у здачі в експлуатацію першої черги 100-квартирного житлового комплексу по вул. Чехова, 4, готового для заселення сім’ями залізничників. У житловому будинку, який здається в експлуатацію напередодні Нового 2018 року, загалом 44 квартири.

Будівництво житлового комплексу в 30-тисячному Синельниковому, що є містом залізничників, було розпочато в 2013 році з метою покращення житлових умов працівників залізничного транспорту.

«Вперше за багато років ми розпочинаємо реалізацію житлової програми для наших працівників. Таке рішення з колегами прийняли ще у вересні і вже сьогодні вводимо в експлуатацію новий будинок. Залізничники мають бути впевнені у завтрашньому дні та знати, що компанія про них піклується. Для мене було важливо розпочати практичну реалізацію цієї програми вже у цьому році, і працівникам регіональної філії «Придніпровська залізниця» вдалося в короткі терміни виконати завдання та збудувати першу чергу цього житлового комплексу. Це гарний подарунок сім’ям залізничників до Нового року», - зазначив Євген Кравцов.

У новому будинку невдовзі святкуватимуть новосілля працівники локомотивного депо, дистанції колії, пасажирського вагонного депо, що розташовані в Синельниковому. Квартири отримають працівники, які стояли на загальній та пільговій чергах, також квартири будуть виділені поза чергою учасникам АТО. Із 44 квартир (13 однокімнатних, 27 двокімнатних та 4 трикімнатних) 3 квартири будуть службовим житлом. Крім того, у рамках 100-квартирного житлового комплексу розпочато будівництво ще двох житлових будинків по 28 квартир, один з них планується завершити в 2018 році, а інший – через рік.

За словами Євгена Кравцова, забезпечення працівників житлом та гідною оплатою праці – це ті інструменти, які дозволять зберегти кваліфіковані кадри на залізничному транспорті та надалі розвивати його. Саме з цією метою сьогодні в Укрзалізниці здійснюється формування комплексної житлової програми товариства на 2018 рік. «Серед її пріоритетних напрямків – добудова житлових будників, зведення яких було розпочате в минулі роки, переобладнання будівель, не задіяних в основній діяльності, а також перспективне планування об’єктів житлового будівництва на 2019 рік», - повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його словами, зазначену житлову програму планується зробити довготривалою, адже будь-яке будівництво вимагає часу на оформлення встановленим порядком земельних ділянок відповідно до цільового призначення, розробку проектно-кошторисної документації, узгоджень проектних рішень з місцевими органами влади, оформлення дозвільної документації.

Загальна площа будинку в Синельниковому, збудованому на замовлення регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», - 3273 кв. м, площа квартир – 2430 кв. м. Вартість будівельних робіт складає близько 24 млн грн з ПДВ. Генеральний підрядник – філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «Укрзалізниця», генеральний проектувальник – філія «Проектно-вишукувальний інститут залізничного транспорту» ПАТ  «Укрзалізниця».

При будівництві будинку використані енергозберігаючі технології. Встановлені металопластикові вікна та балконні двері з двокамерними склопакетами з енергозберігаючим склом, утеплено фасади. У квартирах будівельники виконали комплекс оздоблювальних робіт, зокрема поклеїли шпалери, підлогу покрили лінолеумом, встановили міжкімнатні двері, сантехніку. Опалення та гаряче водопостачання для господарсько-побутових потреб у квартирах забезпечується за допомогою індивідуальних газових двоконтурних котлів. Також для дітей облаштовано дитячий ігровий майданчик, виконано благоустрій та озеленення прибудинкової території, передбачено парковку для автомобілів.

           

Довідка

Для покращення житлових умов працівників залізничного транспорту, окрім 44-квартирного будинку в Синельниковому, в 2017 році реконструйовано ще 2 об’єкти на 6 квартир в Хриплині Івано-Франківської області та в Івано-Франківську.

Також на сьогодні розпочато капітальний ремонт гуртожитку в Слов’янську Донецької області та реконструкцію комплексу із 3 будівель під гуртожиток сімейного типу в Здолбунові. Завершення робіт – 2018 рік.

У наступному році планується завершити будівництво 16-поверхового 110-квартирного житлового будинку в Харкові по вул. Малиновського.

У 2016 році було завершено реконструкцію гуртожитку під 52-квартирний гуртожиток сімейного типу з прибудовою по вул. Шопена, 17 у Тернополі – за рахунок коштів регіональної філії «Львівська залізниця»), роботи тривали з 2013 року. Об’єкт вводився в експлуатацію з повним виконанням оздоблювальних робіт у внутрішніх приміщеннях.

За кошти працівників Львівської залізниці у 2015 році завершено будівництво десятиповерхового 90-квартирного житлового будинку у Львові на вул. Калнишевського, 3. Будівництво підземного паркінгу здійснено за рахунок плану капітальних інвестицій ДТГО «Львівська залізниця». Будівництво житлового будинку здійснювалося за кошти майбутніх мешканців – працівників залізниці, які взяли участь у програмі іпотечного кредитування шляхом укладання договорів купівлі-продажу майнових прав із забудовником (замовником) без створення фонду фінансування будівництва. Об’єкт вводився в експлуатацію без виконання оздоблювальних робіт у внутрішніх приміщеннях. Вартість реалізації 1 м2 складає 13,9 тис. грн.

У 2013-2014 роках за кошти Південно-Західної залізниці збудований 65-квартирний житловий будинок у Коростені по вул. Кірова, 70-а: у жовтні 2013 року здано в експлуатацію першу чергу будівництва – п’ятиповерхову секцію будинку на 30 квартир, у грудні 2014 року –  другу чергу будівництва – дев’ятиповерхову секцію на 35 квартир. У квартирах будинку виконаний комплекс внутрішніх оздоблювальних робіт стін та стель із підготовкою під фарбування, стяжка підлоги. Також для функціонування будинок обладнано внутрішніми та зовнішніми мережами електропостачання, газопостачання водопостачання та водовідведення. З метою економії паливно-енергетичних ресурсів в будинку встановлені сучасні металопластикові віконні блоки з двокамерними склопакетами, проведено утеплення стін фасаду мінераловатними плитами з подальшим оздобленням. Для опалювання внутрішніх приміщень та гарячого водопостачання в кожній квартирі встановлено двоконтурні газові котли. Для маломобільних груп населення на входах у під’їзди влаштовані пандуси. Виконаний благоустрій прибудинкової території, а саме влаштовані проїзди та стоянка для автотранспорту, тротуарні доріжки, дитячий майданчик.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?