Новорічний подарунок пасажирам на маршруті Київ—аеропорт «Бориспіль» підготували Укрзалізниця та Крюківський вагонобудівний завод. У перший рейс 27 грудня вирушив новозбудований сучасний дизель-поїзд ДПКр-3. У ньому один вагон першого та два вагони другого класу — загалом 170 місць та два місця для людей з інвалідністю на візках, для них також спеціальний пандус та просторий санітарний модуль.

 

«Сьогодні ми вітаємо мільйонного пасажира Kyiv Boryspil Express, з часу свого курсування, а саме з 30 листопада 2018 р., цим залізничним маршрутом скористався 1 млн пасажирів. Це свідчення того, що проєкт виявився успішним і затребуваним. Укрзалізниця продовжує розвивати цей сервіс — ми запустили новий дизель-поїзд, збудований за новим проєктом. Він курсуватиме у найбільш піковий період доби — з 09:25 до 18:20», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

Дизель-поїзд  пройшов випробування на дільниці Київ—Тернопіль—Кременчук. Коштує він майже 177 млн грн.

 

Цей рухомий склад має більш сучасну конструкцію та враховує потреби людей з інвалідністю. Для цього Укрзалізниця змінила вимоги до технічних характеристик поїзда. У ньому встановили більш потужні двигуни, а проміжний вагон не моторний, як у наявних дизель-поїздах. Це дасть змогу компанії економити кошти на ремонтах. «Укрзалізниця дбає про рівень сервісу пасажирів та оновлює рухомий склад. Останній дизель-поїзд компанія придбала у 2014 р. Поїзд, який ми отримали у 2019 р., збудований за новим проєктом, щоб бути сучасним і комфортним, конструкційно у ньому багато нових вузлів та систем, зокрема задля підвищення безпеки та надійності експлуатації», — розповів Євген Кравцов.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» нагадав, що для запровадження зупинки експреса на станції Видубичі триває облаштування платформи. Нині на шляху прямування з Центрального залізничного вокзалу до міжнародного аеропорту передбачена проміжна зупинка на станції Дарниця.

 

Загальна кількість рейсів Kyiv Boryspil Express становить до 58 на добу.

Середня населеність поїздів — 53 %: Київ—Бориспіль — 59 %, Бориспіль—Київ — 47 %.

Рекордну кількість пасажирів експреси перевезли в серпні та вересні 2019 р. — 98,2  тис. та 107,6 тис. відповідно. Найбільшою популярністю користуються рейси № 842 Київ—Бориспіль о 17:50 та № 845 Бориспіль—Київ о 19:17.