Пів року голландських аукціонів: результати для Укрзалізниці й клієнтів

01 вересня 2020, 18:49
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль». Фото Сержа ГОНЧАРОВА. Інфографіка Іллі Наумова

АТ «Укрзалізниця» завдяки голландським аукціонам у системі ProZorro успішно реалізувало понад 60,8 тис. вагонних відправлень. Таким чином вдалося виручити коштів на суму майже 160 млн грн. Найбільше клієнти придбали відправлень у піввагонах. Далі про те, як у філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» оцінюють підсумки роботи за процедурою голландських аукціонів у поточному році, наскільки інструмент електронних торгів є корисним для залізниці та її клієнтів і які очікування на осінь.

Як повідомили кореспонденту «Медіацентру «Магістраль» у філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця», від початку запровадження послуги з користування вантажними вагонами через голландські аукціони (зі ставками на пониження) від кінця лютого і до кінця серпня поточного року в системі ProZorro залізничники запропонували понад 128,8 тис. відправлень.

Найбільшим попитом користувалися піввагони, в яких на торги було виставлено 81,3 тис. відправлень.

Успішно реалізували послугу за цим типом рухомого складу 50,7 тис. разів. Відповідно, виручка становить 114,7 млн грн.

На торгах в електронній державній системі пропонувався і такий особливий рухомий склад, як чотиривісні хопери зі знятим дахом (серія 969). Майже половина відправлень у таких вагонах успішно реалізована. Виручили 19,1 млн грн.

Значно менш популярними, через низький сезон щодо урожайних перевезень, були зерновози: приблизно 10 % торгів за ними завершилися успішно. Проте цей тип рухомого складу найбільш прибутковий із перелічених. Загальна виручка в цьому випадку перевищила 23 млн грн.

 

 

Найбільш вдалим у контексті успішно завершених торгів став серпень поточного року. Традиційно цього місяця пожвавлюються перевезення зернових. Крім того, зросли обсяги транспортування щебеню в межах реалізації президентської програми будівництва автодоріг.

Із настанням осені обсяги перевезень, а отже, й попит на вагони, ще збільшилися. Тому розпочато повернення до традиційних англійських аукціонів (зі ставками на підвищення). Наразі голландські оголошені лише на піввагони та вагони 969 серії. Варто зауважити, що активність учасників торгів та запропоновані клієнтами ставки за користування цим рухомим складом на останніх аукціонах, проведених у липні—серпні, значно вищі, ніж були навесні. Наприклад, право на користування піввагонами охоче купують уже по 590 грн за добу, тоді як у квітні було 350 грн. Відповідно, Укрзалізниця кілька разів підвищувала й поріг мінімальної вартості.

 

У філії «ЦТЛ» АТ «Укрзалізниця» позитивно оцінюють підсумки роботи за процедурою голландських аукціонів у поточному році та зауважують, що загалом інструмент електронних торгів є корисним як для залізниці, так і для її клієнтів. Актуальну інформацію щодо оголошених торгів та інших продуктів можна отримати на вебсайті http://uz-cargo.com і телеграм-каналі https://t.me/ctl_uz.

 

Заступниця директора з комерційних питань філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» Лілія Петренко:

«Механізм проведення аукціонів, безумовно, можна вважати успішним та вигідним для Укрзалізниці. Він сприяє більш прозорому й чіткому розподіленню вагонів серед споживачів, що, своєю чергою, приносить прибуток та підвищує привабливість галузі. Крім того, у вантажовідправника є вибір інструментарію отримання рухомого складу: участь в аукціонах та/або перевезеннях за так званими довгостроковими контрактами. Обидва проєкти на сьогодні показали себе вкрай успішними інструментами».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?