Пожежу на Житомирщині залізничники і працівники ДСНС приборкали за 6 днів

23 квітня 2020, 16:28
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Ілона Мироненко, «Магістраль». Фото надані службою воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» та Віталія Юшкевича. Інфографіка Олексія Посудієвського

Велика лісова пожежа спалахнула на Житомирщині 16 квітня. З’явилась інформація про те, що можливою причиною займання cтало пошкодження електродротів внаслідок падіння дерева. Хоча і людський фактор ніхто не виключає. Працівники відомчої пожежної охорони АТ «Укрзалізниця» долучилися до ліквідації вогню. Потяг перегородив шлях нищівній стихії, щоби та не поширилася на протилежний бік колії. Кореспондентка «Медіацентру «Магістраль» дізналась, як особовий склад пожежного поїзда та члени добровільної пожежної дружини стрілецької команди станції Коростень боролися з вогнем пліч-о-пліч із підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Перші п’ять днів

 

Як повідомив начальник служби воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Василь Левицький, з 17 до 21 квітня пожежний поїзд виїздив на допомогу підрозділам ДСНС України чотири рази. Особовий склад спеціалізованого поїзда разом із членами добровільної пожежної дружини стрілецької команди станції Коростень ліквідовували осередки загорянь у смузі відведення та лісонасаджень на дільниці Бережесть—Виступовичі.

 

Укрзалізниця регулярно наповнювала водою автоцистерни ДСНС

Залізниця заправляла автомобілі підрозділів ДСНС водою (станом на 21 квітня екіпіровано 35 автоцистерн), а також забезпечувала безпечне слідування вагонів з вибухонебезпечними і легкозаймистими вантажами. За цей час ліквідовано горіння в смузі відведення на дільниці протяжністю 7 км. На що знадобилося понад 300 т води.

 

Працюють вогнеборці: начальник відділення Анатолій Шевчук и пожежник Юрій Козаренко

З відкритих джерел стало відомо, що на Житомирщині вигоріло понад 50 га лісу. Пожежники ліквідовують осередки тління. Знищено 39 будинків, 45 вдалося врятувати. До гасіння вогню залучили авіацію — літаки Ан-32П.

 

Ситуація на місці

 

Про ситуацію на Житомирщині розповів учасник подій, начальник пожежного поїзда Олександр Басистий. Кореспондентка зателефонувала йому о 09:00 22 квітня. Він повідомив, що саме зараз бригада їде на ліквідування пожежі вже вп’яте. За його спостереженнями, напередодні вдалося локалізувати пожежу і майже її ліквідувати.

Дії залізничників чітко координувалися працівниками ДСНС

 

«Спрогнозувати щось сьогодні неможливо, — розповідає Олександр Басистий. — Це залежить від того, куди вона поширилася — на сухостій, болото чи торф’яник. Я не знаю, скільки гектарів лісу вигоріло, адже в полі зору маю лише ділянки вздовж колій. Вглиб їдуть автоцистерни ДСНС. Точно можу сказати, що вогнем уражена дуже велика площа. Масштабнішої пожежі за роки своєї роботи я не бачив. Усе вигоріло на багато кілометрів. Нам траплялися обвуглені пташки, їжаки, зайченята. Жахлива картина. Бачили живих зайців і косуль, які не знали, куди подітися. Напевно, причин у цієї трагедії — кілька. Зокрема, дуже довго не було рясного дощу. Всі водойми майже порожні, лісова підстилка суха. Можливо, спрацював і людський чинник — випалювання хмизу, трави. Зараз ми працюємо в Овруцькому районі, на перегоні Бережесть—Словечно (172—180 км). Ліквідовуємо загорання та заправляємо автоцистерни. До населених пунктів, куди теж дісталася пожежа, не доїжджали. Наше завдання — аби вогонь не перекинувся по інший бік колій, бо внаслідок зросте площа горіння».

 

Потяг перегородив шлях вогню й не пустив його до лісу, що на протилежному боці колії

 

Залежно від потреби щодня на гасіння вогню виїздять п’ять—вісім фахівців особового складу пожежного поїзда разом із добровільною стрілецькою командою станції Коростень. Усі забезпечені спеціальними захисними костюмами, крагами і протигазами.

Остаточно підкорити стихію вогнеборцям вдалося на шостий день після загорання.

 

 

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?