Укрзалізниця уклала угоду на постачання шести дизель-поїздів

16 серпня 2018, 15:29
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Ілона Мироненко, Фото Сержа Гончарова

Укрзалізниця уклала угоду на постачання шести дизель-поїздів. Це — найбільша закупівля такого типу рухомого складу за останні п’ять років. Комфортабельні потяги до 2019 р. виготовить ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

За словами в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, попри збитковість приміського сектору та незадовільну ситуацію з компенсацією за перевезення пасажирів пільгових категорій з боку місцевої влади, Укрзалізниця, розуміючи свою соціальну функцію, докладає зусиль для розвитку цих перевезень. Загальна сума контракту між ПАТ «Укрзалізниця» та ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» на постачання шести поїздів у тривагонному составі становить майже 1 млрд 62 млн грн.

Один дизель-­поїзд вартуватиме компанії 177 млн грн і складатиметься з двох моторних головних вагонів (з обох боків потяга) і проміжного причіпного немоторного вагона. У поїзді передбачається один вагон першого класу та два — другого. Для зручності пасажирів сидіння будуть ергономічними з м’яким покриттям, між ними встановлять столики. Також є місця для зберігання багажу, багажні полиці й гачки для одягу. Вагони будуть обладнані системою кондиціонування повітря, телевізійними моніторами та звуковими пристроями з регулятором гучності. Крім того, в нових дизель­-поїздах встановлять екологічно чисті туалети замкнутого типу. В одному з вагонів передбачено два місця для пасажирів на інвалідних візках та їх супроводжуючих. Також там обладнають вбиральню для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

До виготовлення поїздів завод­-виробник має розробити й надати на розгляд Укрзалізниці декілька варіантів планування вагонів першого та другого класу з однобічним і зустрічним розташуванням крісел з метою забезпечення максимального комфорту пасажирів.

«Функціонування приміського сектору має відбуватися за тісної взаємодії з місцевими органами влади та компенсації останніми витрат залізничників, — підкреслює в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. — Пасажири повинні чітко розуміти, що якість поїздів і поїздок — це не лише сфера відповідальності Укрзалізниці, а й місцевих адміністрацій, які за законами мають компенсувати витрати на перевезення пасажирів. Саме тому новозбудовані поїзди будуть використовуватись у тих регіонах, місцева влада яких укладе з Укрзалізницею угоди на перевезення пасажирів і компенсуватиме витрати товариства».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте також