Гості столиці отримали можливість побачити обличчя тих людей, завдяки яким пасажири подорожують, локомотиви перевозять вантажі, вагони ремонтуються та будується транспортна логістика країни. Саме 4 листопада, у День залізничника, на конкорсі столичного вокзалу станції Київ-Пасажирський Укрзалізниця відкрила виставку — фотопроєкт «Обличчя залізниці». Кореспондентка «Медіацентру «Магістраль» відвідала її та ділиться своїми враженнями.

 

Ранок. Пасажири позіхають і неспішно рухаються в бік ескалатора. Трафік на столичному залізничному вокзалі під час пандемії не такий активний, як раніше, та все ж конкорсом пробігають люди — містяни, пасажири, правоохоронці, залізничники. Багато з них звертають убік і зупиняються, щоб поглянути на обличчя працівників Укрзалізниці.

 

Зазирніть в їхні очі

На очищеному від торговельних точок конкорсі просторо та світло. Розвішані фотографії тих, хто забезпечує рух поїздів, безпеку, сигналізацію і зв’язок. Особливу увагу привертають очі та натруджені руки. Якщо почати вдивлятися в ці світлини, то можна побачити не лише зображення, а й історії. Вони читаються у деталях, рухах, виразах облич. Поступово до фотографій підтягуються люди.

Ранкове прибирання закінчила працівниця вокзалу Оксана Немченко: «Зранку, коли вийшли на роботу і побачили фотографії, були приємно здивовані»

«Радує, що керівництво цінує нашу роботу», — говорить працівниця вокзалу Оксана Немченко. Оксана працює тут майже рік. Розповідає, що пасажири переважно акуратні, часто підходять і дякують їй та колегам за роботу. Після того, як демонтували торгові точки, сміття поменшало, адже раніше люди часто залишали склянки або обгортки після їжі у просторі між МАФами. «Буває, люди самі зізнаються, що насмітили. Якось підійшов чоловік, сказав, що розлив каву, і попросив дати йому ганчірку, аби витерти. Таке ставлення дуже приємне», — розповідає жінка.

 

«Ідея з такою виставкою дуже доречна, бо люди поверхнево розуміють роботу залізниці» , — переконаний пасажир Юрій

Відвідувач виставки Юрій, який працює у сфері охорони, разом із дружиною і сином очікують на прибуття Kyiv Boryspil Express. Сьогодні вони їдуть у відпустку в Єгипет. «Ідея з такою виставкою насправді напрочуд гарна, бо люди дуже поверхнево розуміють роботу залізниці», — говорить він.

Світлана із сином біжать на прийом до стоматолога, тому дуже швидко оглядають експозицію. Говорять, що залізницею їздять переважно на море.

 

Ретро — це модно

Йдемо на виставку історичного рухомого складу на станції Київ-Пасажирський, на яку можна потрапити через 14-ту колію з 08:00 до 20:00.

 

Екскурсовод демонструє ретро снігоочисник для прибирання снігу на коліях

«Ви перебуваєте на території виставкового ретромайданчика, який створили працівники Південно-Західної залізниці на честь її 140-річчя, — розповідає чергова по залу станції Київ-Пасажирський Валентина Дуля. — Музей відкрито 4 листопада 2011 р. На майданчику представлені 32 експонати. Серед них — історичні ретровагони, в яких їздили перші особи держави — Столипін, Щербицький, Ворошилов та інші. Також у нас є три паровози — улюблені експонати дітей. До пандемії тут було багато відвідувачів з-за кордону. Зараз їх поменшало. Приходять переважно поціновувачі історії, а також ті, хто хоче провести фотосесію, часом навіть у пишних сукнях. Харківський музей подарував нам кілька експонатів, зокрема три вантажні автомобілі, які використовувалися в радянські часи в сільському господарстві, для потреб армії, а також для будівництва залізниць. Маємо два реактивні снігоочисники для прибирання снігу на коліях. Спереду встановлений двигун, через сопло якого вихлопні гази видувалися на колію та розтоплювали сніг».

Біля вагона-ресторану помічаємо забуту валізку. «Хтось кудись не поїхав», — жартує фотокореспондент, та Валентина Іванівна пояснює, що саме зараз у вагоні проходить фотосесія. Колоритно вдягнена студентка Аліса Мала розповідає, що завжди мріяла про ретрофотосесію. Її фотографка Василіса Воронкова зізнається: давно цікавиться цим напрямом і дуже рада, що вдалося знайти таку чудову локацію, яку можна порадити для зйомок всім охочим. Хоча вхід сьогодні безкоштовний, та за зйомки передбачена окрема плата.

Дівчата вже закінчили всередині та фотографуються на тлі вагона-салону.

 

Водночас до вагона заходить дівчина, яку звуть Вікторія. Вона розповідає, що прийшла на виставку цілеспрямовано, тому що прочитала в офіційному телеграм-каналі Укрзалізниці про безкоштовний вхід. «Я дуже часто подорожую залізницею. Давно мріяла потрапити в цей музей, але, розумієте, вокзал — таке місце, куди прибігаєш дуже швидко, бо завжди поспішаєш на потяг, тож раніше ніколи не виходило зайти. А зараз чудовий шанс виділити окремий час для відвідин», — говорить вона.

Не гайте часу і ви! Можете встигнути безкоштовно культурно збагатитися на вихідних.

 

До виставкового ретромайданчика рухомого складу на станції Київ-Пасажирський вхід 4, 7 і 8 листопада безкоштовний для всіх охочих.