Вночі 1 липня після спрацювання сигналізації контролю магістрального кабелю оперативна група воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» виявили вириту траншею та крадіжку 15 м кабелю на перегоні Кам’янське—Запоріжжя-Кам’янське. За вчинення злочину правоохоронці затримали двох непрацюючих мешканців міста Кам’янське.

Випадки розкрадання деталей на коліях, де курсують вантажні та пасажирські поїзди, трапляються все частіше. Це може призвести до аварій із тяжкими наслідками, техногенних та екологічних катастроф, а також загрожує населенню, яке проживає поруч із залізничними коліями. Так, ввечері 26 червня на перегоні станції П'ятихатки-Стикова в районі релейних шаф біля головної колії залізничники затримали двох непрацюючих громадян. У затриманих було вилучено два закладні болти, дев’ять костилів, три рейкові протиугони, металеву та мідну контактні перемички, саморобний металошукач та металевий лом. Затриманих передано до П’ятихатського відділу поліції.

Того ж дня на перегоні Запоріжжя-Камянське—Камянське-Пасажирське невідомі викрали 80 м кабелю на суму 7602 грн.

Раніше, 24 червня, воєнізована охорона впіймала двох осіб, які розібрали 5,5 м рейки біля станції Володимир-Волинський та намагалися завантажити її в причіп легкового автомобіля. При спробі затримання викрадачі втекли, залишивши автомобіль Audi. Пізніше правоохоронці затримали громадянина, який зізнався в скоєнні цієї крадіжки. Наразі особа  другого правопорушника встановлюється.

Для запобігання злочинам за шість місяців 2018 р. оперативні групи Укрзалізниці провели майже 9 тис. рейдів, затримали та передали поліції 664 особи. Всього з початку року зафіксовано 2163 злочинні зазіхання, сума збитків від яких становила 22,3 млн грн.

Правоохоронці разом із воєнізованою охороною Укрзалізниці розкрили та попередили 681 випадок крадіжок майна залізниці та вантажів.