Укрзалізниця переобладнала 15 вагонів для військової варти

12 березня 2018, 17:14
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Роберт ВАСИЛЬ, «Магістраль». Фото Сержа ГОНЧАРОВА

Вагони спецпризначення, оновлені силами та за кошт Укрзалізниці, на початку тижня було продемонстровано представникам Збройних сил України та журналістам.

 

 

 

 

Перша партія

У зв’язку з подіями на Сході України територією держави рухається велика кількість ешелонів із військовою технікою та всім, що потрібно нашим Збройним силам. Кожен такий ешелон супроводжує спеціальна військова варта, котра охороняє вантаж.

Проте спеціальних вагонів, які були б пристосовані для її перевезення, до нинішнього часу в Україні не існувало. Військові їздили в стареньких «теплушках», умови в яких були далекі від належних.

— Рік тому керівництво держави поставило перед Укрзалізницею завдання кардинально покращити умови проїзду для військовослужбовців, які супроводжують військові ешелони, — зазначив під час презентації в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. — І ось сьогодні ми маємо честь, спільно з Міністерством інфраструктури та Міністерством оборони, представити результат роботи. Вагони побудовані на базі рефрижераторних секцій, які раніше були виведені з експлуатації. Це дало змогу вирішити питання із забезпеченням рухомого складу для військової варти без придбання нових вагонів, які обійшлися б занадто дорого (10—15 млн грн за одиницю).

Усі роботи з переобладнання було проведено у підрозділах Укрзалізниці та за її кошт. Вартість реконструкції одного вагона становить приблизно 250 тис. грн.

Що всередині?

Наразі вартівні на колесах розділено на декілька «кімнат» для службових чи побутових потреб. Спальні приміщення, розраховані на вісім осіб, нагадують купе пасажирського вагона. Також передбачено невеличку кухню з плитою, що топиться вугіллям, і столом для приймання їжі. Ще в одній із кімнат подорожуватимуть представники Укрзалізниці, в чиї обов’язки входить забезпечення роботи всіх систем вагона. Також є технічне приміщення, призначене для зберігання припасів.

Системи живить електрогенератор. Опалення ж забезпечує водяний казан. Завдяки його використанню замість звичних для солдатів пічок-буржуйок у вагоні стоять звичайні батареї.

Нині вже закінчено переобладнання 15 вагонів. Після того, як їх приймуть в експлуатацію фахівці Генерального штабу Збройних сил України, роботи продовжаться. До кінця року буде виготовлено ще 15 одиниць. Така кількість рухомого складу дасть змогу повністю забезпечити поточні потреби українського війська.

Армія дає добро

У ході роботи залізничники намагалися максимально пристосувати рухомий склад до потреб армії. Декілька вагонів передавалися Збройним силам для тестової експлуатації. Висловлені військовими зауваження повністю враховано.

За словами начальника управління служби військ, заступника начальника центрального управління безпеки військової служби Збройних сил України полковник Сергія Россовського, старі теплушки не тільки опалювалися пічками-буржуйками. У них не передбачався навіть туалет. Військовослужбовці спали на настилах. Такі вагони, звичайно, ніяк не відповідали сучасним вимогам до побутових умов і безпеки перевезень. З цієї причини перевезення військової варти часом здійснюється пасажирськими вагонами. Проте вони не відповідають усім вимогам. Зокрема, там відсутні приміщення для приготування та приймання їжі, зберігання зброї, несення варти. Немає душової. Також у пасажирському вагоні відсутнє цілодобове освітлення...

«Наразі всі недоліки і побажання враховано. Новий рухомий склад забезпечує варту всім необхідним упродовж усього часу руху ешелону, враховуючи надійне зберігання зброї та високий рівень безпеки особового складу», — говорить керівник.

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?