Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! Як перевозити ялинку поїздом

Подарувати на свята свіжозрубану ялинку родичам чи друзям та привезти її залізницею з іншого регіону України цілком можливо. Якщо при цьому дотримуватися правил поведінки в транспорті, разом з зеленою красунею можна долати сотні кілометрів, або навіть поїхати на канікули закордон. Зелену красуню невеликих розмірів слід правильно запакувати та подбати про документи в дорогу. До вашої уваги 5 правил подорожі з ялинкою у вагоні. 

Щоб не зіпсувати гілки

Щоб ялинка не втратила вигляд під час транспортування, слід зв’язувати її гілки зверху вниз – притискаючи до стовбура спочатку коротші гілки, а потім довші. Для цього знадобиться міцна мотузка з натуральних матеріалів. Шнур з синтетики буде занадто слизьким. Не варто в'язати дерево і жорстким дротом – бо пошкодить голки.

Щоб не зіпсувати вагон

За постановою Кабінету Міністрів України №903 «Про правила поведінки громадян в залізничному транспорті» на платформах, вокзалах та у вагонах заборонено пошкоджувати чи забруднювати майно ПАТ «Укрзалізниці». Аби не зіпсувати святковий настрій провідникам поїзда та пасажирам, варто максимально замаскувати ваше дерево. Бо смоли від стовбура будуть залишати брудні плями у вагоні, а голки важко буде повитягувати з оббивок сидінь на килимків на підлозі. У деяких лісових господарствах ялинки під час продажу одразу запаковують у міцний поліетилен, який не рветься. Проте якщо лісівники такої послуги не надали, слід загорнути дерево у простирадло або помістити у кульок, розміром, більший за вашу красуню та перемотати скетчем чи зв’язати додатковою мотузкою.   Можна загорнути дерево у харчову плівку. Проте цей матеріал легко рветься, тому не надто надійний під час пакування. Основу стовбура слід загортати оремо – щоб нерівності деревини не подерли одяг іншим пасажирам, не пошкодили стіни та оббивку вагонів. Так само варто окремо зав’язати верхівку – щоб не подерла стелю.

Не можна висувати частину ялинки з вікна вагона. Це не лише обурить інших пасажирів, яким буде холодно подорожувати взимку з відритими вікнами, але й викличе незадоволення провідників та машиніста поїзда – бо таке перевезення є порушенням правил безпеки у дорозі.  Заборонено перевозити залізницею речі, які можуть розповсюджувати інфекції. Тому, коли купуєте зелене дерево, не беріть, якщо його кропили хімікатами для більш тривалого зберігання. Якщо на подвір’ї у приватному будинку таке дерево може бути елементом декору до свята та не шкодити людям, у теплому вагоні везти покроплену ялинку не слід.

Щоб провідник впустив до вагона

Везти з собою можна ялинку обмежених розмірів. У запакованому вигляді дерево буде транспортуватися з вами за правилами перевезення ручної поклажі. Як передбачає постанова Кабінету Міністрів №903, у вагонах купе та плацкартних ручною поклажею вважається річ, яка важить не більше, як 36 кг та розмір якої за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см. Ручна поклажа має вільно розміщуватись у вагонах на призначених для неї місцях під кришками сидінь. У випадку, якщо розміри поклажі не відповідають нормі, провідник не повинен впускати пасажира з таким вантажем до вагону. У електропоїздах ручну поклажу можна розміщувати на полицях над сидіннями або у спеціально відведених у вагоні відсіках-рундуках. Вашу запаковану ялинку не можна ставити у тамбурі, коридорі, чи у проходах на підлозі.

Щоб не тримати всю дорогу ялинку в руках

Слід розуміти, що місця для багажу під сидіннями та додаткових на верхніх полицях передбачені як на пасажира, який має нижнє місце, так і на того, який їде на верхній полиці. Тому, якщо окрім ялинки ви маєте додатковий чемодан чи сумку значних об’ємів, вони також будуть враховуватись у вашу норму ручної поклажі. Якщо їдете з ялинкою – беріть з собою маленьку кишенькову сумочку, яка не займає місця, враховуйте потреби інших пасажирів.  

Щоб не оштрафували лісівники

Щоб не мати проблем з лісівниками та екологами, які вийдуть у рейд на браконьєрів, подбайте про документи на дерево під час покупки. Попросіть у лісівників або продавців ялинки документальне підтвердження, або товарний чек, де буде вказано, що ваше дерево вирощували спеціально на продаж.

Після подорожі залізницею розв’яжіть вашу красуню, поставте до відра зі свіжою землею злегка полийте ґрунт водою та побризкайте на гілки. За 8-10 годин дерево розправиться, почне пахнути та буде цілком готове, щоб його прикрашати іграшками та гірляндами.