Як виникла назва Kyiv Boryspil Express: бліц-інтерв’ю з автором

15 листопада 2018, 13:00
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Роберт ВАСИЛЬ, «Магістраль». Фото Сержа Гончарова

Підготовка до запуску залізничного маршруту, що поєднає вокзал Київ-Пасажирський з аеропортом «Бориспіль», вийшла на фінішну пряму. Вже завершено будівництво колій, мосту та залізничної платформи. Підготовлено рухомий склад і проведено ходові випробування. А днями новий потяг отримав власну назву, котру обирали громадяни України. У конкурсі, оголошеному на сторінці Укрзалізниці у Facebook, взяли участь понад 10 тис. користувачів цієї соціальної мережі. Найбільшу кількість прихильників отримала назва Kyiv Boryspil Express. Вона і з’явиться на бортах потягів, що незабаром курсуватимуть між столичними вокзалом та аеропортом. Назву, яка віднині асоціюватиметься з одним із наймасштабніших проектів Укрзалізниці, запропонував Євген Захаров, житель міста Борисполя. Кореспондент «Магістралі» вирішив познайомитися з ним і розпитати, як народилася ідея, що припала до душі більшості українців.

На жаль, Євген відмовився фотографуватися для газети, бо на його думку, він просто взяв участь у конкурсі, а назву обрали тисячі небайдужих громадян. Тож ми попросили Євгена просто трошки розповісти про себе.

— Ви народилися у Борисполі?

— Ні. Я із Кропивницького (колишній Кіровоград). Там прожив більшу частину життя, отримав освіту. А до Борисполя переїхав  недавно.

— Хто ви за фахом?

— Закінчив Державну льотну академію. Проте у цій галузі не працюю. Останнім часом був зайнятий у SEO (оптимізація інтернет-сайтів із метою підвищення їхньої позиції в пошукових системах за певними запитами користувачів).

— Ваше життя якось пов’язане із залізницею?

— З дитинства мене захоплювала романтика поїздів. Та й зараз я цікавлюся новинами в цій галузі. Стежу за змінами, які відбуваються в Укрзалізниці протягом останніх років. Ну і, звісно, активно користуюся послугами залізничного транспорту. Коли є вибір — їхати кудись поїздом чи, наприклад, автобусом —  завжди обираю перший варіант, оскільки він  більш зручний і вигідний.

— Як ви довідалися про конкурс?

— Переглядаючи інформаційні сайти, я натрапив на повідомлення про проведення цього заходу і вирішив зробити власний невеличкий вклад у створення іміджу Української залізниці. І був приємно здивований, коли на електронну пошту надійшло повідомлення про те, що мій варіант визнаний найкращим.

— Чому ви подали саме таку назву?

— Я бачив, що українці запропонували багато дуже гарних назв. Проте, на мій погляд, усі вони не відповідали призначенню. Адже «Бориспіль» — найбільший міжнародний аеропорт України, і до нас приїздить багато закордонних гостей. Придумуючи назву,  я керувався тим, що наш обов’язок як гостинних господарів — створити максимальні зручності для них, і назва поїзда, що поєднає повітряні ворота зі столицею держави, має бути англомовною. Адже англійська найпоширеніша у міжнародному спілкуванні.

Другий критерій — назва мала бути простою і нести максимум відомостей про маршрут.

Так і народилася назва Kyiv Boryspil Express. Прочитавши її на рухомому складі, кожен легко зрозуміє, що перед ним швидкісний поїзд, котрий поєднує столицю України з аеропортом «Бориспіль».

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?