Заробітна плата працівників залізничної галузі зросте. Оклади та часові тарифні ставки буде підвищено на 10 % понад 250 тис. робітників. На ці цілі виділяється 1,5 млрд грн.

Як повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на своїй сторінці у «Фейсбук», це рішення прийняло правління компанії, і воно набуває чинності вже з 1 липня.

Євген Кравцов також наголосив, що зарплата менеджменту не буде збільшена: «Одразу скажу: збільшення зарплатні не стосується керівництва (менеджменту компанії, керівників напрямів, виробничих підрозділів та їхніх заступників)».

В Укрзалізниці зауважують, що такий важливий крок дасть можливість не лише зберегти кваліфіковані кадри, а й увійти до десятки галузей економіки України, що лідирують за рівнем середньомісячної заробітної плати.

Середня заробітна плата залізничників у квітні становила 11 342 грн, що на 10 % більше рівня середніх зарплат у державі. «Попри втрату значних обсягів перевезень через дії держави-агресора, збитки від пасажирських перевезень, податкові відрахування, Укрзалізниця продовжує щороку інвестувати в оновлення компанії та виділяти кошти на підвищення зарплат працівників», — зазначив Євген Кравцов.

Так, з 2014-го до 2018 р. зарплата залізничників загалом зросла в 2,5 раза, причому в 2017 р. зростання було максимальне — 35 %. До 2014 р. такого стрімкого зростання заробітних плат у галузі не було. Наприклад, з 2010 р., ще до російської агресії, підвищення зарплат коливалося щороку від 5 % до максимум 15 %, але у ті часи були більш сприятливі економічні умови.

Він також додав, що фонд оплати праці Укрзалізниці щороку зростає. Так, якщо у 2017 р. він становив 26 млрд грн, то у 2018 р. — вже 33 млрд грн. На зарплату працівників торік Укрзалізниця спрямувала понад 42 % валового доходу компанії, тоді як інші галузі зазвичай на оплату праці витрачають значно менше.

Керівник Укрзалізниці зауважив, що рішення топ-менеджменту компанії щодо підвищення заробітної плати працівникам у 2019 р. було детально опрацьовано та узгоджено із профспілкою залізничників та транспортних будівельників України.

Нагадаємо, за підсумками 2018 р. Укрзалізниця посіла 12-те місце серед галузей економіки України за рівнем середньомісячної заробітної плати.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов:

«Практично 1,5 млрд грн виділяємо на підвищення заробітної платні залізничникам.

Сьогодні середня зарплата у компанії вища за середню в Україні на 20 %. Це майже 10,5 тис. грн. Можна багато сперечатися щодо цієї цифри, але в окремих містах оплата в рази вища, ніж можуть запропонувати інші підприємства в регіонах.

І для порівняння, що таке 1,5 млрд грн: приблизно стільки доходів у 2019-му планують отримати дві області України — Сумська і Чернігівська — разом».