27 березня 2018, 11:37
Робота менеджменту Укрзалізниці дає можливість країні розраховувати на додаткові валютні надходження

Робота менеджменту Укрзалізниці дає можливість країні розраховувати на додаткові валютні надходження

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Рязанцев Андрій

Директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев

 

Днями ПАТ «Укрзалізниця» у визначені терміни в повному обсязі здійснило виплату чергового купона за облігаціями, що були випущені Ірландською фондовою біржою (ISE) у 2013 р. Наближається термін погашення основної суми позики. Виплати припадають на 2019—2021 рр. Із них 60 % мають бути здійснені у 2019 р., 20 % — у 2020 р. та 20 % — у 2021 р. Підприємство буде оцінювати привабливість ринків капіталу і , можливо, вийде з новими розміщеннями євробондів.

Аби інформувати бондхолдерів та тих, хто бажає ними стати, Укрзалізниця у 2017 р. впровадила практику спільних регулярних зустрічей, аби з перших вуст інформувати потенційних інвесторів у цінні папери про фінансовий стан компанії. З цією метою також проводяться щоквартальні конференс-коли в. о. голови правління Євгена Кравцова та зустрічі з фінансовими аналітиками. Все це дає можливість розраховувати на кращі умови залучення коштів на ринку євробондів, як для рефінансування наявної заборгованості, так і для отримання ресурсів під нові проекти. Нам є що показати інвесторам.

За два останні роки компанія покрила розрив між доходами й витратами на суму 16,9 млрд грн із прірви збитків вийшла на прибутковий фінансовий результат. Це означає, що ми підвищили на 23 % свою ефективність, збалансувавши доходи і видатки. Позитивному результату не завадило й зростання у 2016—2017 рр. на 40 % цін виробників продукції, які є складовими собівартості перевезень. Також треба врахувати і збільшення заробітної плати персоналу на 50 %, і здійснення капітальних інвестицій на понад 17 млрд грн у розвиток вантажних й пасажирських перевезень.

Іноземні інвестори позитивно оцінюють роботу компанії та готові продовжувати її фінансувати. Крім зростання ефективності, вони акцентують увагу на нашій безпрецедентній відкритості, прозорості та готовності до діалогу, чого раніше не було.

На останніх зустрічах із потенційними інвесторами ними висловлювалася зацікавленість у придбанні євробондів з прив’язкою до національної валюти — гривні. Це знакова подія. Таким чином робота менеджменту компанії дає можливість країні розраховувати на додаткові валютні надходження. Якщо ми зможемо залучати на західних ринках гривневі ресурси, то на внутрішньому із запозичень користуватимемося лише невеликими лімітами для операційної діяльності. Всі інвестиційні процеси фінансуватимемо з іноземних залучень. А наші інвестиції дають тисячі робочих місць в суміжних галузях економіки. Так розвивається країна.

Орієнтири нової емісії облігацій ПАТ «Укрзалізниця»: весна—осінь 2018 р.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?