Боротися з ділками, які заробляють на перепродуванні залізничних квитків напередодні свят насправді досить складно. В цьому за великим рахунком не можуть допомогти навіть правоохоронні органи, бо формально залізничний квиток продано, ніхто нікому не завдав жодних збитків.

Щоб послабити передноворічний ажіотаж навколо пасажирських квитків, Укрзалізниці довелося вдатися до безпрецедентного кроку —  призупинити до 14 січня здачу проїзних документів через Інтернет. Справа в тому, що коли за 45 діб було відкрито продаж квитків на 29 грудня, вагони розкуповувалися на 100% за 10 хв. Тобто хтось сидів перед монітором й чекав коли в системі з’являться передсвяткові рейси. Погодьтеся, такі чіткі плани можуть мати тільки студенти. 50% людей не може знати за 45 днів, чи буде мати можливість 29 грудня о конкретній годині вирушити в подорож. З такою ж самою швидкістю і так само масово почали розкуповуватися й всі додаткові потяги.

Ми проаналізували ситуацію й побачили окремі електронні адреси, окремі прізвища, які викуповують велику кількість квитків. Досить часто некоректно вказуються особисті дані пасажира. Припинити такі зловживання можна лише призупинивши повернення квитків через Інтернет. Основною умовою здачі квитка в касу є надання документу, що засвідчує особу. Відразу з’явилася негативна інформація в ЗМІ – це супротив своєрідної тіньової системи, яка нагнітає ситуацію.

Горе-підприємці не можуть здати квитки, аби швидко перепродати їх клієнту. Адже коли квиток здається через Інтернет – головне швидкість маневру, точніше зміни прізвища пасажира. Ось було багато квитків оформлено на  пасажира «ААА». Система вже заблокувала цього користувача, але почали з’являтися інші набори символів. У кожному вагоні составу на одного вигаданого громадянина з дивним прізвищем викуповувалися по 4-8 місць. Наразі ми не бачимо іншого виходу, аби пасажир без таких от «посередників» отримав квиток на новорічні рейси.

Сьогодні офіційних скарг на гарячу лінію з цього приводу не надходило. Квитки в касах вокзалів здаються без жодних проблем та черг. Прогнозуємо, що черги з’являться після 25 грудня, це щорічна практика. У людей змінюються плани — це нормально. Як здаватимуть білети «квиткові підприємці» наразі не відомо. В будь-якому разі на вокзалах працює окрема каса для здачі інтерне-квитків, а то й не одна.

Укрзалізниця завжди буде гнучкою й постійно вдаватиметься до контрзаходів, аби протидіяти будь-яким схемам перекупників квитків швидко та рішуче.