Американський промисловий гігант General Electric (GE) розглядає Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ, Кременчук Полтавської області) як майданчик для локалізації виробництва своїх тепловозів в Україні. Про це повідомив "Експрес-онлайн" із посиланням на інтерв'ю гендиректора GE в Україні В'ячеслава Фекліна.

"Наша команда провела багато часу в Україні, відвідала ряд виробничих майданчиків... Крюківський вагонобудівний завод знаходиться в дуже хорошому стані. Попередньо ми плануємо локалізувати виробництво саме тут", - сказав він.

Він також зазначив, що ще потрібно інвестувати в розвиток тут експертизи в частині створення тепловозів. В цілому витрати будуть нести обидві сторони.

Крім того, зараз переговори про матеріальні інвестиції знаходяться на фінальній стадії. За його словами, локалізація збірки американських тепловозів повинна початися з 10% (частка українського виробництва в ціні кінцевого продукту) і поступово вирости до 40%.

"Щоб дійти до максимального рівня локалізації 40%, нам необхідно провести кваліфікацію постачальників, включаючи всебічне тестування комплектуючих. Ми не хочемо ремонтувати локомотив через два місяці через те, що компонент вийшов з ладу", - сказав Феклін.

Повну версію інтерв'ю можна прочитати на ЦТС.