АТ «Укрзалізниця» оприлюднено Стратегію на 2019—2023 роки

21 червня 2019, 12:27

АТ «Укрзалізниця» оприлюднено Стратегію на 2019—2023 рр. Документ визначає стратегічні напрями, альтернативи та пріоритети акціонерного товариства «Українська залізниця» й бачення процесу їхньої реалізації на п’ятирічний період. Раніше Стратегію підтримав акціонер товариства в особі Кабінету Міністрів України.

Найближчим часом компанія розробить План заходів зі впровадження Стратегії із зазначенням необхідних ресурсів, можливостей та часових рамок, а також порядок контролю реалізації Стратегії. Цей процес забезпечить наглядова рада товариства.

За словами голови правління компанії Євгена Кравцова, Стратегія розкриває бачення, в які напрями діяльності компанії доцільно та можливо втілити кращі світові практики та стандарти якості, сервісу, клієнтоорієнтованості, бізнес-підходів та директив ЄС. «Сучасною, ефективною, фінансово надійною, технічно потужною та соціально привабливою — саме такою в підсумку має стати Українська залізниця завдяки реалізації Стратегії розвитку компанії. Зміни не настануть одномоментно, це системний і багатоетапний процес, але в ньому важливий внесок кожного», — зазначив він.

Стратегія розвитку компанії спрямована на досягнення низки цілей, зокрема державою визначено шість стратегічних цілей, відповідно до яких ухвалюються рішення та виконуються дії щодо товариства: забезпечення потреби країни в перевезеннях; покращення фінансово-економічної стабільності Укрзалізниці та галузі; інвестування в модернізацію парку; підвищення рівня безпеки на залізничному транспорті та дотримання стандартів охорони здоров’я й безпеки співробітників відповідно до найкращих практик; підвищення привабливості АТ «Укрзалізниця» як роботодавця та забезпечення потреби у кваліфікованому та ефективному персоналі; підвищення якості управління діяльністю, прозорості та готовності до відкриття конкурентних ринків пасажирських і вантажних перевезень в умовах євроінтеграції (реформування).

При досягненні стратегічних цілей компанії має бути збережена роль залізниці в оборонній системі країни. Стратегія інтегрована з Національною транспортною стратегією України на період до 2030 р.

Місія компанії, відповідно до Стратегії, полягає в тому, щоб будувати стабільний та успішний бізнес, який працює для підтримки і розвитку економіки й забезпечення благополуччя України та співробітників шляхом надання якісних, безпечних, надійних, ефективних, конкурентних й орієнтованих на клієнта послуг залізничних перевезень.

Цінності компанії — це ефективність та орієнтація на результати, якість, відповідальність, єдність, відкритість і цілісність.

Реорганізація товариства, відповідно до Стратегії, відбуватиметься шляхом трансформації з регіональної структури в бізнес-сегменти: вантажні перевезення та логістика, виробництво та сервіс, пасажирські перевезення, інфраструктура.

У Стратегії прописана концепція реорганізації та реалізації непрофільних активів компанії, запровадження нової системи управління перевезеннями, систем управління безпекою та покращення рівня охорони праці, новий підхід до тарифоутворення, довгострокова інвестиційна програма.

Стратегія акціонерного товариства враховує можливість відновлення залізничного сполучення з Донецькою та Луганською областями в разі встановлення українською владою повного контролю над цими територіями. Залізничні перевезення до окупованих територій цих областей заборонені з березня 2017 р. У разі відновлення сполучення є потенціал для збільшення обсягу перевезення вантажів, зокрема вугілля, залізної руди та чорних металів. Відновлення зруйнованої залізничної інфраструктури в цих областях потребуватиме чималих коштів.

Зі Стратегію АТ «Укрзалізниця» на 2019—2023 рр. можна ознайомитися тут.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?