Аукціони «ProZorro.Продажі» довели обґрунтованість вартості вагонної складової, що після дерегуляції встановлюється Укрзалізницею, — Андрій Рязанцев

29 грудня 2018, 11:19

Перші лоти аукціонів на «ProZorro.Продажі» засвідчили, що ринок пропонує за піввагон Укрзалізниці ціну більш ніж на 80 % вищу від стартової і майже в 4 рази вищу за користування зерновозом. Це доводить безпідставність звинувачень у необґрунтованій вартості вагонної складової тарифу, що після дерегуляції встановлюється Укрзалізницею, повідомив директор з економіки і фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

«Перші в історії Укрзалізниці відкриті торги на електронному майданчику «ProZorro.Продажі» продемонстрували, що ринкові ціни за користування вагонами компанії значно вищі тих, що їх у 2018 р. почала встановлювати Укрзалізниця. Зокрема, за піввагон учасники торгів запропонували до 1500 грн при стартовій ціні 819 грн. Зростання більш ніж на 80 %. На зерновоз ціна в ході аукціону зросла до 4050 грн при стартовій ціні 1055 грн. Збільшення майже в 4 рази. Це доводить, що Укрзалізницю безпідставно звинувачували у необґрунтованій вартості вагонної складової тарифу», — зауважив директор з економіки і фінансів Укрзалізниці.

Як зазначив Андрій Рязанцев, відкриті аукціони у системі ProZorro — це другий етап дерегуляції вагонної складової тарифу. За його словами, аукціони на «ProZorro.Продажі» з продажу послуг з використання вагонів власності Укрзалізниці у перспективі дозволять мати чіткі маркери для визначення вартості перевезень у всьому рухомому складі Укрзалізниці на певну дату.

Серед переваг аукціонів з продажу послуг з використання вагонів власності Укрзалізниці Андрій Рязанцев назвав абсолютно рівний доступ до виставлених лотів усіх бажаючих, відсутність будь-якого ручного втручання в процес торгів та зобов‘язання Укрзалізниці подати вагон у чітко визначений термін. Також передбачена чітка фінансова відповідальність як Укрзалізниці, у випадку ненадання вагонів у визначений термін, так і покупця, за невикористання поданого рухомого складу та за дії, що призвели до визнання торгів недійсними.

Відкриті електронні торги, за словами Андрія Рязанцева, дозволяють прозоро розподіляти парк вантажних вагонів та звільнити ринок вагонних перевезень від корупційних складових, які руйнують репутацію компанії.

Крім того, в компанії вже працюють над подальшим удосконаленням механізму продажу послуг з перевезення. «Подача порожнього вагона — це лише частина операції перевезення і, хоча є ключовою, не вирішує усіх проблем вантажовідправника. Вантаж потім має ще доїхати до пункту призначення. Ми плануємо виробити концепцію, щоб створити можливість продажу обсягів перевезень за період, що забезпечить учасникам ринку комфорт в плануванні та веденні бізнесу», — пояснив Андрій Рязанцев.

Наступні торги на електронному майданчику «ProZorro.Продажі» відбудуться 3 січня 2019 р. Загалом у найближчі місяці компанія планує виставляти на аукціони до 5 % парку вантажних вагонів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?