Приблизно 26 % усіх доходів Укрзалізниці сьогодні захеджовані, тому компанія має потенціал до запозичень як у національній, так і в іноземній валюті, — Євген Кравцов

16 травня 2019, 17:46

Укрзалізниця провела всю підготовчу роботу для залучення запозичень на зовнішніх та внутрішньому ринках і має потенціал до кредитування в національній та іноземній валюті. Приблизно 26 % усіх доходів компанії сьогодні захеджовані, у найближчій перспективі це буде зроблено щодо всіх доходів Укрзалізниці через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень ІЦВ. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у кулуарах Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Concorde Capital, що пройшла сьогодні в Києві.

За його словами, у першому півріччі також буде запроваджено механізм індексації на індекс цін виробників до інших продуктів компанії, що збільшує рівень захеджованих доходів до 35 %. «У найближчій перспективі наша мета — захеджувати майже всі доходи Укрзалізниці, і ми плануємо зробити це через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень ІЦВ», — розповів керівник Укрзалізниці.

«Ми маємо багато зобов’язань, і виплати, які мають відбутися цього року, вимагають від нас прагматичного підходу, що має забезпечити інвестиційні процеси та стабільну операційну діяльність компанії», — підкреслив голова правління товариства.

Так, Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання за єврооблігаціями (у березні 2019 р. погашено $ 150 млн основного боргу). За рахунок запровадження централізованої системи управління грошовими потоками ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що надає впевненості інвесторам у своєчасному виконанні фінансових зобов’язань.

З огляду на покращення фінансово-економічного стану компанія розраховує на розширення співпраці з ЄБРР та ЄІБ, українськими банками-партнерами, а також розглядає можливість емісії внутрішніх облігацій.

«Зараз ми спостерігаємо високий рівень інтересу, велику активність щодо цього інструмента з боку українських та міжнародних гравців. Наша стратегія полягає в тому, щоб використовувати такий «мікс» і більше додавати гривневих інструментів до нашого портфеля», — зазначив Євген Кравцов. Він також додав, що компанії цікаві коротко- й середньострокові інструменти з обґрунтованими відсотковими ставками.

Крім того, за його словами, з грудня 2018 р. Укрзалізниця співпрацює зі Світовим банком з метою визначення напрямів і можливих фінансових інструментів кредитування.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?