Буханець хліба, може, здорожчає менш ніж на копійку у разі уніфікації тарифів на вантажні перевезення, — Андрій Рязанцев

22 серпня 2018, 16:26

Уніфікація тарифів на повернення порожніх вагонів не вплине на кінцеву вартість споживчих товарів у країні. Тому бізнес не повинен вводити в оману населення, огульно звинувачуючи Укрзалізницю в зростанні цін на споживчі товари в країні. Про це повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

За його словами, у разі уніфікації тарифів на повернення порожніх вагонів, а саме застосування єдиного тарифу замість використання відповідних коефіцієнтів, що залежать від виду вантажу, який перевозився вагоном, ціни на споживчі товари не зміняться.

«Буханець хліба може здорожчати менш ніж на одну копійку, ціна 100 кВт електроенергії — на 0,55 %, або 0,76 грн, вартість будівництва 1 км автодороги — на 0,13 %, або 80 тис. грн», — прокоментував Андрій Рязанцев поширювану в ЗМІ інформацію, що уніфікація тарифів призведе до здорожчання споживчих товарів та зниження конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках.

Він наголосив, що представникам бізнесу не варто займатися інсинуаціями та вводити в оману громадськість, огульно звинувачуючи Укрзалізницю в зростанні цін на споживчі товари в країні.

«Спотворюючи об’єктивну картину, лобісти окремих секторів економіки наразі інспірують у ЗМІ гучні публічні кампанії щодо нібито зависоких чи необґрунтованих тарифів Укрзалізниці, тим самим намагаючись приховати справжні причини здорожчання своєї продукції та перекласти їх на перевізника», — резюмував Андрій Рязанцев.

Нагадаємо, тарифи на перевезення вантажів у вагонах Укрзалізниці залишаються на 87 % нижчими, ніж у вагонах приватних власників.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?