З початку року залізничним транспортом на території обслуговування регіональної філії «Одеська залізниця», через недотримання «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України», травмовано 13 громадян, вісім із них смертельно. Серед постраждалих одна дитина. На станціях травмовано восьмеро людей, ще п’ятеро — на перегонах.

У 2019 р. машиністи попередили 15 випадків наїздів на сторонніх громадян. Слід зазначити, що кожен випадок травмування громадян рухомим складом на коліях є стресовою ситуацією для локомотивної бригади, яка потім вимушена звертатися до психологів та проходити відповідну реабілітацію.

Залізничники постійно проводять оперативно-профілактичну роботу з недопущення перебування сторонніх осіб у парках станцій, переходів колій у невстановлених місцях тощо. За ходіння по коліях за цей період було затримано 193 громадянина, з них 131 було оштрафовано.

Працівники Одеської магістралі закликають громадян бути уважними та суворо дотримуватися правил безпеки, адже залізниця — це зона підвищеної небезпеки і тому навіть незначне порушення може призвести до фатальних наслідків.