До 150-річчя Південної реставрують двері головного вокзалу станції Харків-Пасажирський

01 квітня 2019, 15:12

До цьогорічного святкування 150-ліття регіональної філії «Південна залізниця» роменські будівельники реконструюють троє старовинних дубових вхідних дверей вокзалу станції Харків-Пасажирський. Кожним із них виповнилося не менше 67 років, складаються вони з восьми елементів, а важать майже 1,5 т.

Уже відремонтували першу конструкцію в Роменському столярному цеху Кременчуцького територіального управління Харківської дирекції філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд». Тут фахівці оновили пошкоджені часом декоративні дубові накладки, за допомогою піскоструйної установки очистили латунні елементи (ручки, пластини, дверні завіси), зашпаклювали щілини, наново пофарбували і полакували двері. Повну реконструкцію всіх трьох планується завершити до початку травня, на це передбачено 250 тис. грн.

Довідка. Зведена у 1952-му будівля вокзалу станції Харків-Пасажирський є пам’яткою архітектури та охороняється державою, тому реставрації підлягає весь її унікальний інтер’єр (стіни, стеля, колони, головні та бокові люстри тощо). Вперше роботи з оновлення центрального залу вокзалу розпочато у 1998 р., саме тоді було частково реконструйовано його головні входи.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?