ЄБРР підтвердив свою зацікавленість у фінансуванні інфраструктурних проектів України та у збільшенні цих інвестицій

14 червня 2018, 15:31

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий і надалі фінансувати інфраструктурні проекти України, зокрема Укрзалізниці, та збільшувати обсяги цих інвестицій. Про це повідомив новопризначений перший віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк 14 червня під час зустрічі з керівниками транспортної галузі України, що відбулася сьогодні в Міністерстві інфраструктури України. У ході зустрічі в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов презентував проекти, які реалізуються Укрзалізницею спільно з ЄБРР.

За словам Євгена Кравцова, завдяки багаторічній співпраці Укрзалізниці з ЄБРР вже реалізовано низку важливих проектів, зокрема, це будівництво Бескидського тунелю, придбання рухомого складу, запровадження в Україні швидкісного залізничного сполучення. «У 2018-2019 роках буде реалізований ще один спільний проект Укрзалізниці та ЄБРР – закупівля 7 тисяч вантажних вагонів. Наступним кроком нашої співпраці стане початок електрифікації залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка. Також разом з банком ми здійснюємо реформування системи корпоративного управління товариства», – розповів під час презентації Євген Кравцов.

Юрген Рігтерінк підкреслив важливість Укрзалізниці для ЄБРР як великого та надійного клієнта. «Я на посаді першого віце-президента ЄБРР всього 9 тижнів, і той факт, що я з візитом в Україні, говорить про важливість нашої співпраці та наших спільних проектів. Ми зацікавлені в поглибленні співпраці та збільшенні інвестицій», – зазначив він.

У рамках зустрічі очільник Укрзалізниці повідомив, що електрифікація  залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка має розпочатися вже цього року. «Це першочерговий інфраструктурний проект, спрямований на енергозбереження та енергоефективність компанії. Зокрема, передбачається будівництво другої колії та електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв, що дозволить підвищити дільничну швидкість вантажних поїздів на 20-25 %, зменшити термін доставки вантажів та значно зменшити експлуатаційні витрати. Усі роботи загальною вартістю 350 млн євро плануємо закінчити у 2021 році», – зазначив він.

Нагадаємо, фінансувати цей проект передбачено спільними зусиллями Укрзалізниці, ЄБРР та ЄІБ (Європейський інвестиційний банк). Між Укрзалізницею та ЄБРР вже укладена угода про позику в розмірі 150 млн євро.

Нині Укрзалізницею та ЄБРР також реалізується проект з придбання 7 тис. вантажних вагонів за кредитні кошти. Передбачено, що товариство отримає по 3,5 тис. вагонів у цьому та наступному роках. Проект здійснюється без державних гарантій.

«Ми розраховуємо і на подальшу співпрацю з ЄБРР щодо залучення кредитних коштів у розвиток інфраструктури, придбання локомотивів та вагонів, будівництва логістичних центрів», –  резюмував Євген Кравцов.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?