Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий і надалі фінансувати інфраструктурні проекти України, зокрема Укрзалізниці, та збільшувати обсяги цих інвестицій. Про це повідомив новопризначений перший віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк 14 червня під час зустрічі з керівниками транспортної галузі України, що відбулася сьогодні в Міністерстві інфраструктури України. У ході зустрічі в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов презентував проекти, які реалізуються Укрзалізницею спільно з ЄБРР.

За словами Євгена Кравцова, завдяки багаторічній співпраці Укрзалізниці з ЄБРР вже реалізовано низку важливих проектів, зокрема це будівництво Бескидського тунелю, придбання рухомого складу, запровадження в Україні швидкісного залізничного сполучення. «У 2018–2019 рр. буде реалізований ще один спільний проект Укрзалізниці та ЄБРР – закупівля 7 тис. вантажних вагонів. Наступним кроком нашої співпраці стане початок електрифікації залізничного напрямку Долинська–Миколаїв–Колосівка. Також разом з банком ми здійснюємо реформування системи корпоративного управління товариства», – розповів під час презентації Євген Кравцов.

Юрген Рігтерінк підкреслив важливість Укрзалізниці для ЄБРР як великого та надійного клієнта. «Я на посаді першого віце-президента ЄБРР всього 9 тижнів, і той факт, що я з візитом в Україні, говорить про важливість нашої співпраці та наших спільних проектів. Ми зацікавлені в поглибленні співпраці та збільшенні інвестицій», – зазначив він.

У рамках зустрічі очільник Укрзалізниці повідомив, що електрифікація  залізничного напрямку Долинська–Миколаїв–Колосівка має розпочатися вже цього року. «Це першочерговий інфраструктурний проект, спрямований на енергозбереження та енергоефективність компанії. Зокрема, передбачається будівництво другої колії та електрифікація залізничного напрямку Долинська–Миколаїв, що дасть змогу підвищити дільничну швидкість вантажних поїздів на 20–25 %, зменшити термін доставки вантажів та значно зменшити експлуатаційні витрати. Усі роботи загальною вартістю 350 млн євро плануємо закінчити у 2021 р.», – зазначив він.

Нагадаємо, фінансувати цей проект передбачено спільними зусиллями Укрзалізниці, ЄБРР та ЄІБ (Європейський інвестиційний банк). Між Укрзалізницею та ЄБРР вже укладена угода про позику в розмірі 150 млн євро.

Нині Укрзалізницею та ЄБРР також реалізується проект з придбання 7 тис. вантажних вагонів за кредитні кошти. Передбачено, що товариство отримає по 3,5 тис. вагонів у цьому та наступному роках. Проект здійснюється без державних гарантій.

«Ми розраховуємо і на подальшу співпрацю з ЄБРР щодо залучення кредитних коштів у розвиток інфраструктури, придбання локомотивів та вагонів, будівництва логістичних центрів», –  резюмував Євген Кравцов.

2.jpg
3.jpg