Французька компанія—виробник рухомого складу Alstom зацікавлена у співробітництві з Укрзалізницею, повідомило ІА «Інтерфакс-Україна».

Про це керуючий директор кластеру Західної та Центральної Азії в Alstom Бернард Пелль розповів на презентації першого вантажного електровоза для компанії «Азербайджанські залізниці» в Астані.

Він також уточнив, що Alstom активно шукає різні варіанти фінансування поставок тяги для Української залізниці.

Вантажний електровоз Prima T8 AZ8A, презентований в Астані, став частиною контракту спільного підприємства Alstom компанії «Электровоз құрастыру зауыты» (ЕКЗ) і Азербайджанських залізниць на поставку 50 локомотивів, зокрема 10 пасажирських локомотивів Prima M4 AZ4A.

Локомотив Prima T8 AZ8A має вісім вісей, здатен тягнути поїзд до 9 тис. т і розвивати швидкість до 120 км/год. Потужність двигуна моделі становить 8,8 МВт. Електровоз оснащений функцією рекуперації.

Компания Alstom виробляє електровози з ХІХ ст. Центральний офіс розташовано у Франції, при цьому компанія має представництва в понад 60 країнах. Alstom спеціалізується на рішеннях у сфері єдиних транспортних систем і пропонує широкий спектр рішень як щодо рухомого складу, так і щодо інфраструктури.