ФРУ підтримала ініціативу Укрзалізниці про повернення пільг зі сплати земельного податку для залізничного транспорту

19 грудня 2019, 13:24

Федерація роботодавців України звернулась до Президента України, голови Верховної Ради, Прем‘єр-міністра, профільних міністрів з проханням повернути залізничній галузі пільги зі сплати земельного податку, щоб зекономлений ресурс використати на оновлення тягового рухомого складу.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що залізничні перевезення для України є основою сталого розвитку економіки. Частка залізничних перевезень у загальному вантажообігу становить приблизно 80 %, а динаміка реального ВВП корелює з динамікою залізничних перевезень на понад 90 %.

Федерація роботодавців також нагадує, що з 1 січня 2019 р. Укрзалізниця повністю позбавлена пільги зі сплати земельного податку, що призводить до суттєвого збільшення щорічних витрат галузі.

«На жаль, з 1996 р. всупереч Закону України «Про залізничний транспорт» Укрзалізниця не отримувала жодного фінансування з бюджетів усіх рівнів, а збитки від пасажирських перевезень лише за 2018 р. становили 12 млрд грн плюс капітальні вкладення в пасажирські перевезення понад 2 млрд грн», — повідомляє ФРУ.

Нагадаємо, що в результаті скасування пільг обсяг «земельних» податкових відрахувань для Укрзалізниці у 2019 р. зросте втричі порівняно з 2018 р. — до 4—4,2 млрд грн.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?