Китай почав будівництво першого в світі шумопоглинаючого тунелю для швидкісних поїздів

14 травня 2018, 14:41

На півдні Китаю в провінції Гуандун ведеться будівництво першого у світі шумопоглинаючого тунелю для високошвидкісних поїздів. Як повідомляє газета «Global times», метою будівництва подібного тунелю є захист від гучних звуків жителів, які проживають неподалік колій.
Тунель протяжністю близько 2 км буде встановлений на одній з ділянок залізниці Цзян Мен - Маомин. Закрита конструкція буде обладнана технологією шумопоглинання та не має аналогів у світі.
Справа у тому, що у 800 м від залізничних колій знаходиться одна з найпопулярніших місцевих визначних пам'яток - заповідник "Пташиний рай". Заповідник розташований на території понад 40 га, та покритий  баньяновими  деревами, у яких у природному середовищі мешкає більше понад 30 тис. чапель та інших видів птахів.
Представники компанії China Railway Guangzhou Group, яка  реалізовує проект, зазначають, що тунель дозволить скоротити шум та запобігатиме забрудненню навколишнього середовища від поїздів.
За словами розробників, тунель поки знаходиться на стадії будівництва та у найближчий час буде запущений в експлуатацію. Його будівництво коштуватиме  187 млн юанів (близько $ 29,5 млн).
На кінець 2017 року загальна протяжність залізниць у КНР досягла 127 тис. км, з яких 25 тис. км – високошвидкісні магістралі. У 2018 році планується побудувати близько 4 тис. км нових колій, 3,5 тис. км - швидкісні. До 2025 року, за прогнозом Китайської залізничної корпорації (CRC), загальна протяжність залізниць в Китаї повинна досягти 175 тис. км, а швидкісних магістралей - 38 тис. км.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?