Серед різноманітних заходів, які регулярно проводяться в дитячому оздоровчому таборі «Дубки», 24 липня відбувся особливий, що запам’ятається на все життя більш ніж 300 дітей залізничників, котрі відпочивають там зараз. Організатори назвали його «Калейдоскоп залізничних професій» і провели у формі клубу веселих та кмітливих (КВК).

Участь у КВК узяли шість дитячих команд на чолі з вожатими. Кожна представляла одну із залізничних професій, мала свою назву та «соціального партнера» — виробничий підрозділ столичної магістралі, який знаходиться в Жмеринці. Так, «Кнопка» репрезентувала організаторів  руху поїздів Жмеринської дирекції залізничних перевезень, «Шнур» — механіків місцевої дистанції сигналізації та зв’язку, «Гудок» — відповідно машиністів локомотивного депо, «Шпала» — монтерів дистанції колії, «Струм» — електромонтерів дистанції електропостачання.

Членами журі запросили начальника служби кадрової та соціальної політики регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Наталію Груцю, директора Вінницького обласного центру зайнятості (ОЦЗ) Галину Скоковську, заступника начальника відділу профорієнтації  Ірину Рудковську, директора Жмеринської райміськфілії Вінницького ОЦЗ Тетяну Когут та завідуючу дитячим оздоровчим табором Еллу Гриценко.

Конкурсні виступи (а їх було декілька в кожної команди) мали в жартівливій формі розкрити суть кожної із залізничних професій. Ці виступи і визначили команду-переможницю, а також міс та містера КВК. Ними стали вожаті табору Діана Феоктистова та Віталій Музичко, який очолював команду-переможницю «Струм».

Фаворити конкурсних батлів отримали спеціальні призи. Втім, без приємних сюрпризів від керівництва столичної магістралі та її виробничих підрозділів не залишився жоден учасник заходу.

Конкурс пройшов не лише цікаво, а й повчально, адже мав розважальну та профорієнтаційну мету.

«Ми доклали чимало зусиль, аби діти наших працівників добре відпочили цього літа, — розповів в. о. директора регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Роман Веприцький. — І змалку відчули, що бути залізничником — перспективно та престижно. Це той соціальний орієнтир, який ставить перед галуззю керівництво ПАТ «Укрзалізниця», безпосередньо в. о. голови правління Євген Кравцов. Сподіваємося, що нинішні юні відпочивальники «Дубків» продовжать або започаткують залізничні династії: невдовзі прийдуть до структурних підрозділів нашої магістралі колійниками, руховиками, диспетчерами. Будемо раді їм».