КВБЗ готовий до локалізації тепловозів «Тризуб»

11 вересня 2018, 14:17

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (м. Кременчук, Полтавська обл.) готовий до виконання робіт в рамках наміченої на даному етапі локалізації в Україні виробництва нових тепловозів «Тризуб» американської компанії General Electric. Про це повідомив кореспонденту газети «Магістраль» керівник вітчизняного підприємства Володимир Приходько.

«Повністю готові здійснювати роботи згідно із підписаною угодою», — заявив президент ПАТ «КВБЗ». Він додав, що поставлене завдання зробити до кінця поточного року більшу частину локомотивів із партії в 30 одиниць. Проте точних дат передавання готових машин керівник не назвав. Графік, за його словами, поки що «сковзає», адже тепловози ще не транспортовані безпосередньо на станцію Крюків-на-Дніпрі, що примикає до заводу. Попереду — доставка локомотивів залізницею з порту до підприємства, допрацювання, випробування, передача представникам американської компанії-виробника і, нарешті, запуск в експлуатацію.

«Відлік часу ми розпочнемо з того моменту, як локомотив пройде вхідні ворота підприємства. Тоді й розпочнеться виконуване нами завдання... Будемо сподіватися, що ми не зірвемо графік», — завірив власник підприємства.

Перший тепловоз TE33AC («Тризуб») вже прибув у морський порт Чорноморськ і був вивантажений 11 вересня. Як повідомлялося, з американського підприємства у м. Ері (штат Пенсильванія) локомотив був відправлений 8 серпня. Спочатку його транспортували на залізничній платформі, а згодом — переставили на судно.

У рамках укладеного контракту до кінця 2018 р. в Україну планується поставити 30 нових локомотивів. Загалом же рамкова угода про 15-річне партнерство між Укрзалізницею та GE Тransportation, підписана 23 лютого, передбачає виготовлення значно більшої кількості тепловозів із локалізацією 40 %. Вартість проекту оцінюється в $ 1 млрд.

Обслуговувати нові локомотиви намічено в Мелітопольському депо. Нещодавно група українських машиністів повернулася з Казахстану, де пройшла курс навчання керуванню схожими тепловозами виробництва GE, що успішно експлуатуються в цій країні.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?