У зв’язку зі збільшенням кількості випадків травмування сторонніх осіб на об’єктах залізничного транспорту, з метою профілактики невиробничого травматизму та підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на території залізниці, в усіх регіональних філіях ПАТ «Укрзалізниця» оголошено місячник профілактичної та інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед населення, а також працівників підприємств, що розташовані в районах, прилеглих до залізничних колій.

У рамках цього заходу на Львівській залізниці проводяться перевірки станцій, вокзалів та пасажирських платформ на предмет наявності наочної інформації (плакатів, попереджувальних знаків тощо) про небезпеку під час перебування на залізничних коліях. Залізничники направили звернення до обласних державних адміністрацій західного регіону та органів освіти з проханням про проведення профілактичної роботи для запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті, а також інформаційні листи до селищних і районних рад з описом причин та наслідків нещасних випадків, що сталися з мешканцями відповідних населених пунктів на залізничному транспорті.

Зауважимо, що з початку 2018 р. на території залізниці зафіксовано 53 випадки травмування громадян, з яких 35 — зі смертельним наслідком. За аналогічний період 2017 р. стався 41 випадок невиробничого травматизму, в тому числі 21 — зі смертельним наслідком.

Поряд із додатковими заходами, на Львівській залізниці ведеться постійна планова робота, скерована на запобігання нещасним випадкам невиробничого характеру на об’єктах інфраструктури. У комплексі організаційно-технічних заходів, реалізованих у першому півріччі 2018 р., проведено 358 перевірок рівнів освітлення територій станцій, маршрутів проходу громадян, платформ, відремонтовано дві посадкові платформи, пішохідну доріжку та 13 настилів проїжджої частини залізничних переїздів, покращено видимість на 43 залізничних переїздах. Крім того, на перегонах і станціях проведено роботи з оновлення та встановлення додаткових інформаційних стендів і покажчиків безпечного проходу громадян, відновлено 315 попереджувальних плакатів з електробезпеки на мостах, огорожах тягових підстанцій та опорах ліній електропередач. Загалом на виконання заходів програми зі запобігання нещасним випадкам невиробничого характеру у першому півріччі 2018 р. Львівська залізниця витратила понад 680 тис. грн.

Втім, зрозуміло, що будь-які зусилля будуть марними за відсутності належного рівня культури поведінки та дисциплінованості громадян. Адже аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що практично всі вони стали наслідком порушення потерпілими Правил безпеки на залізничному транспорті України.

Тому залізничники в черговий раз закликають громадян бути уважними та обережними в поїздах, на платформах, поблизу колій, на переїздах та інших залізничних об’єктах і наголошують на тому, що перебування на об’єктах інфраструктури вимагає неухильного дотримання правил безпеки задля збереження здоров’я та життя.