Міністерство інфраструктури відзвітувало про використання коштів після останньої зміни вартості перевезень залізницею

06 серпня 2020, 09:18

Індексація тарифів на вантажні перевезення АТ «Укрзалізниця» у березні минулого року дала можливість залізничній компанії за 12 місяців інвестувати у розвиток понад 3,8 млрд грн.

Такі дані оприлюднено на сайті Міністерства інфраструктури України у звіті про базове відстеження результативності наказу відомства «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги» (№ 205 від 22.03.2019).

Як йдеться у звіті, найсуттєвішими напрямами використання коштів, отриманих Укрзалізницею від індексації тарифів, стали модернізація локомотивів (997,9 млн грн), реконструкція колії (128,4 км на суму 864,4 млн грн) та ремонт основних засобів (808,4 млн грн). Крім того, проводився капітальний ремонт тягового рухомого складу та колії, реконструкція стрілочних переводів, модернізація контактної мережі, тягових підстанцій, об’єктів СЦБ і зв’язку.

Поза тим, до Державного бюджету України від реалізації наказу за рік додатково надійшли понад 450 млн грн. Це відбулося переважно завдяки відрахуванням податку на прибуток.

На основі отриманих даних у відомчому звіті йдеться про те, що реалізація наказу дала можливість отримати додаткові кошти від проведення індексації тарифів, які були використані АТ «Укрзалізниця» на ремонти, модернізацію та оновлення основних фондів, а також збільшити надходження до Державного бюджету України. «Можна зробити висновок, що шляхом впровадження нормативно-правого акта вдалося збільшити доходи АТ «Укрзалізниця», що сприяє частковому поліпшенню фінансово-економічного стану галузі, крім того, збільшено платежі до бюджетів усіх рівнів», — зазначається у публікації.

Нагадаємо, що тарифи на вантажні перевезення АТ «Укрзалізниці» було проіндексовано на 14,2 % з 30 березня 2019 р. Цьому рішенню передував важкий і тривалий діалог із вантажовідправниками.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?