9 січня 2019 р. з різдвяною колядою завітало свято на високогірну станцію Сянки регіональної філії «Львівська залізниця». Тут, після завершення капітального ремонту та реконструкції, відбулося урочисте відкриття станційного комплексу. Всі роботи виконано за рахунок власних коштів АТ «Укрзалізниця» силами Львівського територіального управління філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації споруд». Загалом під час проведення реконструкції виконано будівельно-монтажні роботи на об’єктах сукупною площею близько 10 тис. м², загальна вартість робіт становить 22,3 млн грн.

Участь в урочистостях узяло керівництво залізниці та Львівської обласної державної адміністрації, представники духовенства, місцевих органів державної влади та самоврядування, а також чимало місцевих мешканців, адже оновлення залізничної станції стало непересічною подією у житті громади. Зі святом усіх присутніх привітав головний інженер—перший заступник виконавчого директора регіональної філії «Львівська залізниця» Зіновій Заньків. Подякувавши залізничним будівельникам за якісну роботу, Зіновій Заньків зазначив, що ця подія започаткувала нову сторінку в 114-літній історії станції, яка дасть можливість у перспективі розвивати пасажирське сполучення та сприятиме популяризації рекреаційного і туристичного потенціалу регіону.

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів наголосив, що відкриття на початку 2019 р. оновленого станційного комплексу у Сянках продовжило процес реалізації важливих соціальних, промислових і транспортних інфраструктурних проектів, які за попередні кілька років було втілено в області. А це — майже 2 тис. км відремонтованих автодоріг, сотні збудованих та відремонтованих шкіл, дитсадків, будинків культури, закладів інших сфер діяльності. У цьому плані серед головних та знакових подій минулого року стало завершення будівництва масштабного залізничного об’єкта — нового двоколійного Бескидського тунелю. Таким чином було реалізовано один із найбільших інфраструктурних проектів за період незалежності України.

Від імені громади щиру подяку залізничникам та будівельникам за гарний різдвяний подарунок висловив сільський голова Сянок Степан Бабунич, який зауважив, що зі завершенням робіт у Сянках з’явився не лише чудовий вокзальний комплекс, а й якісна система водопостачання, адже у комплексі будівельно-монтажних робіт залізничники повністю замінили обладнання та напірну господарсько-питну мережу пункту водопостачання, що паралельно зі залізничними підрозділами забезпечує водопостачання сільського населення.

Ще одна важлива особливість цього об’єкта полягає в його інклюзивних можливостях. Оскільки станція Сянки є транспортним вузлом, що обслуговує пасажирів, які прибувають у Західний реабілітаційно-спортивний центр національного комітету спорту інвалідів України, проектом реконструкції станції було враховано та реалізовано комплекс заходів, що передбачені відповідними вимогами ДБН щодо забезпечення доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення.

Для зручності обслуговування пасажирів з інвалідністю у залізничній новобудові пристосована простора кімната відпочинку з окремим санвузлом, встановлені засоби інформаційно-довідкової навігації та інші інфраструктурні елементи. Зокрема, входи та виходи з приміщень будівлі вокзалу обладнані пандусами, влаштовано різні види тактильних засобів із контрастно забарвленою поверхнею на пішохідних шляхах як на пероні, так і в будівлі вокзалу, облаштовано окремі місця для людей з інвалідністю на автостоянці. Крім того, для станції Сянки придбано мобільну підйомну платформу, що забезпечує комфортну посадку/висадку з поїзда пасажирів, які пересуваються на інвалідних візках.

Загалом же у комплексі робіт було замінено зовнішні мережі електропостачання, оновлено обладнання в трансформаторній підстанції, замінено мережі електроосвітлення, влаштовано зовнішні мережі зв’язку. У будівлі вокзалу під час реконструкції підсилено конструкцію стін, влаштовано нове залізобетонне перекриття будівлі та одноповерхову прибудову, змонтовано нові конструкції шатрового даху з покрівлею з металочерепиці. Разом із тим виконано перепланування, виконано роботи з утеплення перекриття та зовнішніх стін фасаду, встановлено електричне автономне опалення.

У будівлі вокзалу облаштовано зал очікування з окремо обладнаними туалетними кімнатами. Для службових потреб тут влаштовано робочі кабінети працівників та санвузли для персоналу.

Поряд із оновленням комунікацій та станційних будівель, відремонтовано посадкові платформи, упорядковано прилеглу територію, влаштовано проїзд з асфальтобетонним покриттям до будівлі вокзалу та на автостоянку біля вокзалу, на пероні вкладено плитку з фігурним мощенням, довкола території вокзалу встановлено металеву огорожу.