Загальний обсяг інвестицій в оновлення рухомого складу та інфраструктури, необхідний Укрзалізниці на найближчі п’ять років, становить приблизно $ 6 млрд. Про це під час ІІІ Міжнародної конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції» повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський.

«На наступні п’ять років Укрзалізниці необхідно загалом приблизно $ 6 млрд. Ключове питання: де взяти достатній рівень коштів для капітальних інвестицій компанії? Перелік джерел усім відомий та обмежений: вантажний тариф, пасажирський тариф, внутрішня ефективність, запозичення й бюджетна підтримка», — зазначив Антон Саболевський.

За його словами, дефіцит коштів Укрзалізниці лише на підтримку поточного стану галузі на найближче п’ятиріччя оцінюється в $ 2,5—3 млрд. Ці кошти могли б надійти в компанію, зокрема, від реалізації механізму компенсацій держави за пасажирські перевезення. Також за рахунок підвищення операційної ефективності Укрзалізниця може заощадити до $ 1,5 млрд, ще $ 1 млрд планується залучити на зовнішніх ринках запозичень. Також Укрзалізниця пропонує ліквідувати податок на землю, який дозволить залишити в галузі майже $ 0,5 млрд.

Окрім цього, за словами Антона Саболевського, додаткові надходження в галузь можуть надійти в результаті автоматичної індексації тарифів на вантажні залізничні перевезення на індекс цін виробників промислової продукції. «Якщо ми не будемо піднімати тариф, то взагалі залишимося без перевезень, відбуватиметься подальше падіння обсягів перевезень. Індексація тарифів напряму впливає на той рівень капінвестицій, який ми направляємо на капітальний ремонт інфраструктури, локомотивного парку. Адже чим менше коштів ми інвестуємо на ці потреби, тим менше вантажів зможемо перевезти», — зауважив Антон Саболевський.

Він також наголосив на потребі зблизити тарифні класи, що дасть змогу залучити на залізничний транспорт високомаржинальні вантажі.