На трьох відборах із закупівлі дизпального за рамковою угодою Укрзалізниця заощадить 28,5 млн грн

18 червня 2020, 12:40

Укрзалізниця 17 червня провела чергові три конкурсні відбори постачальників дизельного пального для потреб залізничної галузі за рамковою угодою, за підсумками яких компанія змогла купити 9 тис. т пального за ціною нижче від оптової середньоринкової.

За підсумками проведених відборів загальна економія становитиме 28,5 млн грн від очікуваної початкової ціни. Цьому сприяли висока конкуренція, застосування формульного ціноутворення та врахування коливань котирувань Platts.

«Загалом за зазначеною рамковою угодою вже пройшло 11 відборів лише за два місяці, на кожен з яких за стандартними тендерними процедурами потрібно від 75 до 90 діб. Отже, Укрзалізниця заощаджує не тільки гроші, а й час і ресурси та закуповує пальне невеликими партіями, що дає змогу оптимізувати грошовий потік. Оновленій команді закупівельників Укрзалізниці під керівництвом Сергія Довгаленка менш ніж за рік вдалося вибудувати ефективну систему закупівель і вже сьогодні ми маємо значні результати», — констатував в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 22 квітня 2020 р. уклала рамкову угоду з усіма 12 постачальниками дизельного пального, які долучилися до тендерного процесу.

Перед проведенням цих відборів відбулась онлайн-зустріч з учасниками рамкової угоди, де були обговорені перші висновки та наявні питання щодо графіків оголошення відборів та обсягів постачання на один відбір.

Як підкреслював Іван Юрик, зазначена рамкова угода є унікальним прикладом для України. Її механізм, побудований на застосуванні котирувань Platts, дасть Укрзалізниці змогу отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на поставку. Наразі Укрзалізниця продовжує роботу над поліпшенням зручності роботи для постачальників щодо ритмічності відвантаження.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?