На заходи щодо зниження нетехнічних витрат електроенергії на Придніпровській залізниці спрямували понад 7 млн грн

04 червня 2020, 12:01

Як повідомляли кореспонденти «Медіацентру «Магістраль», в межах Інвестиційної програми з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця» понад 67 млн грн освоєно господарством електропостачання регіональної філії «Придніпровська залізниця».  Із цієї суми більше 7 млн грн було спрямовано на зниження нетехнічних витрат електроенергії.

Зокрема, впроваджено комплекс «Автоматична система комерційного обліку електроенергії-побут» (АСКОЕ-побут) із лічильниками електроенергії з Zigbee-модулем, який забезпечує технологію безпровідного обліку. Такий комплекс встановили по станції Нижньодніпровськ-Вузол (Дніпро) де багато побутових споживачів — населення. Було охоплено шість житлових багатоповерхівок та автоматизовано збирання показників лічильників електроенергії із 1476 побутових споживачів.    

Ще запровадили вимірювальні трансформатори струму ТС-35. Їх встановили на відкритих розподільчих пристроях ВРУ-35 кВ і використовують для організації комерційного обліку електроенергії. Такими трансформаторами оснащено 12 тягових підстанцій.

Також було придбано 100 лічильників електронних багатотарифних з інтерфейсом SL7000 Smart. Завдяки їм організовано облік електроенергії на тягових підстанціях з можливістю дистанційного зчитування — вони інтегровані в АСКОЕ.  

Наприкінці минулого року придбали шість аналізаторів якості електроенергії Metrel MI 2892 на суму 590 тис. грн. Ними заміряється якість електроенергії на шинах — ввідних дротах, якими надходить електроенергія на тягові підстанції із зовнішніх джерел, та на лінійних дротах, через які передається до кінцевого споживача.

Сьогодні по кожній дистанції електропостачання проведено по чотири такі заміри, тобто разом по господарству 24. Порушень якості електроенергії поки що не зафіксовано.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?