Незалежний аудит Ernst & Young підтвердив фінансовий результат Укрзалізниці за перше півріччя 2018 року в розмірі 468,3 млн грн

10 жовтня 2018, 14:03

Компанією Ernst & Young підтверджено фінансовий результат ПАТ «Укрзалізниця» за перше півріччя 2018 р. в розмірі 468,3 млн грн. Незалежним аудитором також високо оцінено підвищення кредитного рейтингу компанії агентством S & P, що є свідченням стабілізації та поступового покращення  фінансово-економічного стану компанії. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Аудитор підтвердив фінансовий результат компанії за шість місяців 2018 р., який становив 468,3 млн грн і є майже у 4 рази вищим, ніж за весь 2017 р.», — повідомив керівник Укрзалізниці.

За його словами, результати фінансової діяльності ПАТ «Укрзалізниця» у січні—червні цього року також свідчать про зростання темпів інвестування у відновлення основних засобів. Зокрема, компанія активно оновлює рухомий склад та тягу.

«Серед основних плюсів першого півріччя 2018 р. є те, що вперше з моменту створення публічного акціонерного товариства балансова вартість основних засобів протягом цього часу фактично не зменшилась, це свідчить про зростання темпів інвестування. Попередні роки балансова вартість за цією позицією зменшувалась на 2—7 млрд грн упродовж шести місяців», — зауважив Євген Кравцов.

Він також повідомив, що вперше в аудиторському звіті виокремлено частину активів та зобов’язань, що залишилися на непідконтрольній території та за балансовою вартістю становлять 10,8 млрд грн, або 4,1 % від загальних активів компанії. «Такий показник свідчить про низький рівень ризику цього фактору для фінансово-господарської діяльності компанії», — зазначив Євген Кравцов.

В Укрзалізниці також повідомили, що одержання прибутку в 2017 р. та першому півріччі 2018 р. знайшло своє відображення у збільшенні капіталу компанії на 419 млн грн. Зменшення зобов’язань компанії на 4 млрд грн також свідчить про високий рівень платоспроможності. Крім того, аудитори відзначили появу механізму квазівалютного хеджування ризиків шляхом періодичної індексації нерегульованих державою цін на товари, роботи і послуги, як стабілізуючого кроку для нівелювання можливих втрат від курсових різниць за кредитним портфелем компанії.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?