Працівники ВОХОР регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» в 2018 році запобігли 706 розкраданням на суму майже 14 млн грн

06 лютого 2019, 15:43

Так, упродовж минулого року працівники ВОХОР регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» запобігли 706 розкраданням майна та вантажів залізниці на суму майже 14 млн грн. Це на 40 % перевищує показники 2017 р. (відповідно 512 крадіжок на суму 2,7 млн грн).

У 2018 р. частка вантажів, які супроводжували стрільці воєнізованої охорони залізниці на шляху прямування поїздів, зросла з 87 % до 94 %, при тому що значно збільшилися й обсяги вантажів, які підлягають супроводу працівниками ВОХОР.

Результативною була також взаємодія стрілецьких команд з органами Національної поліції в регіонах, які обслуговує магістраль. Зокрема, минулого року на 23 % зросла кількість спільних перевірок пунктів приймання брухту та вугілля (з 97 — у 2017 р. — до 123). Під час цих перевірок було виявлено деталі верхньої будови колії, рухомого складу та вугілля, викрадене з вантажних потягів, на суму 8,2 млн грн.

Завдяки системній роботі минулого року в межах регіональної філії було припинено діяльність організованого злочинного угруповання, яке тривалий час займалося розкраданням вугілля з вантажних поїздів на станціях Миколаївка-Донецька, Синельникове І, Синельникове ІІ, Брагинівка, Чаплине. Окрім того, вдалося затримати організатора злочинного угруповання, що протягом останніх чотирьох років здійснювало крадіжки металопрокату та брухту на території П’ятихатського залізничного вузла.

У протидії розкрадачам залізничного майна та вантажів активну роль брав спеціальний підрозділ воєнізованої охорони регіональної філії, який розпочав свою діяльність наприкінці 2018 р. За неповні два місяці роботи його працівники запобігли 12 крадіжкам, під час оперативно-профілактичних відпрацювань затримали і передали правоохоронцям 12 зловмисників.

Так, 11 грудня стрільці цієї команди зупинили на станції Дніпро-Головний чоловіка, який мав при собі елементи гранати Ф-1; 10 грудня та 4 січня — присікли злочинні спроби розукомплектувати вантажні вагони на тій же станції та станції Кривий Ріг-Сортувальний: 25 грудня та 17 січня запобігли розкраданням брухту з вантажних поїздів на станціях Кривий Ріг-Сортувальний та Богуславський.

Як уже повідомлялося, стрілецька команда з профілактичної роботи була створена на залізниці з метою посилення боротьби зі злочинними посяганнями на схоронність вантажів, деталей рухомого складу, верхньої будови колії, засобів електропостачання, сигналізації та зв’язку.

Команду укомплектовано досвідченими працівниками, які мають досвід оперативної роботи, служби в правоохоронних органах та службі безпеки, забезпечено спецодягом, зброєю та автомобільним транспортом для швидкого пересування, насамперед бездоріжжям.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?