Приватна компанія «Сісайд Термінал» допустила сходження вагонів у Миколаївському порту та намагалася приховати цей факт

04 листопада 2019, 14:52

На під’їзних коліях Миколаївської філії ДП «АМПУ» 29 жовтня 2019 р. сталося сходження двох вантажних вагонів. Цей випадок намагалася приховати приватна компанія «Сісайд Термінал», яка є оператором на зазначених коліях, не маючи на це жодних законних підстав.

Вагони, що зійшли з рейок, були завантажені зерном та прямували на адресу міжнародного портового оператора. Після сходження двох із 30 вагонів «Сісайд Термінал», нехтуючи нормативними документами, самовільно ліквідував наслідки інциденту. Вагони, що зійшли з рейок, без проведення позапланового ремонту та належної перевірки були повернуті до перевезень. Такі непрофесійні та незаконні дії приватного підприємства могли призвести до повторення інциденту, і навіть до людських жертв.

Наразі триває розслідування інциденту. Найімовірніша причина сходження вагонів — незадовільний стан під’їзних колій порту. Саме на цьому неодноразово наголошували залізничники та вимагали від приватної компанії «Сісайд Термінал» ліквідувати ці недоліки. Але майже всі зауваження були проігноровані.

Це вже не перший випадок, коли внаслідок бездіяльності адміністрації Миколаївського морського порту та незадовільної роботи «Сісайд Термінал» на під’їзних коліях заблоковано роботу всього порту. Так, у серпні 2018 р. до Укрзалізниці звертався посол США в Україні щодо зловживань монопольним становищем Миколаївською філією ДП  «АМПУ» та лобіювання інтересів «Сісайд Термінал». Тоді була зупинена робота потужного контрагента порту — ТОВ «Грінтур-Екс» (Бунге Україна).

Нагадаємо, що залізничники готові забезпечити належне утримання під’їзної колії порту, своєчасне прибирання та подавання вагонів стивідорам. Пропозиції та проєкти договорів щодо обслуговування залізничної інфраструктури порту без залучення посередників надано Миколаївській філії ДП «Адміністрація морських портів України».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?