У травні зросла кількість повідомлень про замінування залізничних вокзалів. Так, з 2 до 5 травня 2019 р. на номер екстреної служби 102 було отримано анонімні повідомлення про мінування вокзалів та станцій Київ-Пасажирський, Харків-Пасажирський, Львів та Чоп. Лише від початку 2019 р. зафіксовано 24 випадки псевдомінування вокзалів та двічі надходили повідомлення про вибухові пристрої в рухомому складі.

У всіх випадках проводились евакуаційні заходи та пошук вибухонебезпечних пристроїв. На щастя, огляди не виявили небезпечних предметів, і роботу вокзалів було відновлено. Однак при цьому кожного разу злочинці на годину—півтори паралізували роботу вокзалів, згаяли час працівників поліції, завдали незручностей пасажирам, а затримка поїздів склала від 1 до 2 годин.

За неправдиві повідомлення про мінування вокзалів, станцій та поїздів — не лише мінус у карму, а й штраф або до семи років позбавлення волі. Укрзалізниця разом із правоохоронцями попереджає громадян, що такі дії є злочином проти громадської безпеки й порушенням законодавства. Зокрема, у ст. 259 про завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності вказано наступне.

Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від двох до семи років.

Нагадаємо, у 2016 р. в Харківській області засудили чоловіка, який у березні 2015-го повідомив про нібито замінування залізничного вокзалу в місті Лозова. Лозівський міськрайонний суд Харківської області визнав порушника винним у скоєнні злочину за ст. 259 ч. 1 КК України та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на чотири роки з випробувальним терміном в два роки.