Реалізація проєкту з електрифікації напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка забезпечить суттєвий економічний ефект для країни

20 грудня 2019, 13:23

Укрзалізниця вітає ухвалення Верховною Радою Закону України «Про ратифікацію Гарантійної угоди (Проект електрифікації української залізниці «Електрифікація залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка») між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку». Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на своїй сторінці у Facebook.

На думку очільника компанії, реалізація проєкту дасть змогу підвищити пропускну спроможність у напрямку портів, а також підвищити дільничну швидкість руху вантажних поїздів на 20—25 %, скоротити терміни доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати. Економічний ефект від електрифікації Євген Кравцов оцінює на рівні 740 млн грн на рік.

Серед інших позитивних ефектів від реалізації проєкту він, зокрема, відзначив скорочення споживання компанією дизельного пального й поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

«При виконанні цих робіт використовуватимемо 92 % матеріалів та обладнання українського виробництва. Українські підприємства завантажені роботою, а це робочі місця та додаткові надходження», — розповів Євген Кравцов.

За його словами, у проєкті будуть задіяні 12 тис. фахівців, а також приблизно 8 тис. — на підприємствах, що виготовлятимуть матеріали та обладнання.

«Ми порахували: до бюджетів різних рівнів сплатимо 858 млн грн. До державного — 687 млн грн, місцевих — 171 млн грн», — повідомив керівник Укрзалізниці.

Нагадуємо, проєкт планується реалізувати за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку, які спрямують на фінансування робіт по 150 млн євро кожен. Угода з Європейським інвестиційний банком була ратифікована Парламентом понад рік тому, у жовтні 2018 р. Завдяки ратифікації угоди з другим партнером — ЄБРР, яка відбулася 19 грудня 2019 р., реалізація цього надважливого проєкту нарешті розблокована.

Проєкт передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації та зв'язку на залізничному напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка. На його реалізацію передбачено три роки.

Наразі готується тендерна документація для оголошення відкритого міжнародного тендера за правилами ЄБРР та ЄІБ з відбору підрядника для виконання робіт.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?