Сьогодні свою 85-ту річницю святкує виробничий підрозділ служби вагонного господарства «Ремонтне вагонне депо ім. Т. Шевченка», головним завданням якого є якісне обслуговування та ремонт вагонів. Штат депо нараховує 263 працівники.

За шість місяців поточного року силами депо відремонтовано понад 875 вагонів: 636 вагонів деповським ремонтом, 239 — капітальним.

Вагонне депо ім. Т. Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» розташоване на більш ніж 24 тис.м², серед яких вагоноскладальний, колісно-роликовий, допоміжно-механічний цехи, автоконтрольний пункт і цех з ремонту устаткування.

Декілька пам’ятних фактів з історії

  • Хоча вагонне депо було засноване в 1933 р., свою назву імені Тараса Шевченка воно отримало лише 11 березня 1940 р.
  • До 1936 р. в депо проводився безвідчепний ремонт вагонів на станціях Бобринська, Цвіткове та обгінному пункті станції Знам’янка.
  • У 1935 р. були введені капітальний і середній  ремонт вантажних вагонів. Місячний план тоді становив до 10 вагонів капітального  та 30 вагонів середнього ремонту.
  • У 1966 р. робітниками депо було зроблено значний внесок у вдосконалення технології деповського ремонту вагонів: вони запровадили передовий метод вагонного депо Московка Західносибірської залізниці.
  • 1 квітня 2013 р. вагонне депо ім. Т. Шевченка реорганізоване в ремонтне вагонне депо ім. Т. Шевченка з ремонту вагонів ДП «Укррефтранс».