Стратегічні підприємства не можуть бути залежними від турбулентних політичних настроїв та рішень, — Євген Кравцов

04 грудня 2019, 08:21

Стратегічні державні підприємства, такі як АТ «Укрзалізниця», НАК «Нафтогаз України», не можуть бути залежними від політичних настроїв та рішень, які змінюються щогодини, вважає голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Прагнення керувати у ручному режимі найбільшою компанією у країні — перманентне. Я розумію, що це знов може стати найбільшим корупційним ризиком. Між тим корпоратизація Укрзалізниці була подією історичною. З місцевих царів-феодалів на філіях ми трансформували компанію у флагмана реформ. Централізація дала свій ефект. Коли я прийшов у компанію, Укрзалізниця була в стані дефолту. Зараз – ми найбільш стабільна компанія державного сектору в Україні», — написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Євген Кравцов наголосив, що система корпоративного управління базується на максимальній відкритості, прозорості і головне — дозволяє вводити персональну відповідальність керівнику за конкретний напрям роботи. Передусім йдеться про топ-менеджмент.

Він також нагадав, що саме Укрзалізниця стала першою компанією в Україні, де професійно та неупереджено призначили наглядову раду.

«Призначення мене керівником Укрзалізниці, оцінка КРІ та, власне, звільнення — компетенція винятково незалежних членів наглядової ради. Є процедура, і порушувати її — поразка корпоративної реформи у всьому державному секторі. Цифри нашої роботи вкрай промовисті, і ми готові ініціювати за тиждень позачерговий звіт топ-менеджменту перед наглядовою радою. Керівництво компанії за результатами звіту буде готове до будь-якого рішення з боку наглядової ради, але все має бути винятково в рамках процедури», — резюмував очільник Укрзалізниці.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?