Створення перевантажувальних хабів та елеваторів на західному кордоні держави дозволить розвантажити порти й залізницю

23 грудня 2019, 18:38

Розбудова спеціальних потужностей та елеваторів на західному кордоні України дасть змогу здешевити перевезення зернових вантажів та розвантажити морські порти й залізницю. Таку думку висловив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев у інтерв’ю порталу AgroPolit.

«Щоб розвинути західний кордон, слід зробити перевалку з широкої колії на вузьку, спеціалізовані хаби з перевантаження. Для розбудови цього кордону та елеваторних сховищ на ньому потрібно $ 1,5 млрд. Завдяки цьому з’явиться 5 млн т зберігання на західному кордоні, а перевалка становитиме теж 5 млн т. Це дасть змогу розвантажити порти зокрема й залізницю загалом», — сказав він.

Крім того, на думку Андрія Рязанцева, розвиток залізничного сполучення з ЄС дозволить зменшити кількість фітосанітарних сертифікатів, які вимагає сьогодні Польща для пропуску українських фур із зерном своїми дорогами.

Він також наголосив, що перевезення зерна автотранспортом, наприклад із Чернівців до Одеси, призводить до великих фінансових втрат.

«У середньому автоперевезення дорожчі на 15—20 %. Це дорожчий спосіб перевезення, але у зв’язку з тим, що нема де зберігати в сезон, іншого способу немає. Якщо везти на західний кордон і там будуть відповідні потужності, то втрати суттєво скоротяться», — резюмував він.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?