Тарифи на проїзд залізничним транспортом не підвищувалися

02 березня 2020, 14:12

Вартість проїзду залізничним транспортом з 1 березня 2020 р. не підвищено. Інформація, поширена у ЗМІ, не відповідає дійсності. Тарифи на пасажирські перевезення регулюються державою, і на сьогодні до АТ «Укрзалізниця» жодних документів про їхню зміну не надходило.

Нагадаємо, що індексацію тарифів планувалося здійснювати поетапно — з 1 березня до 31 грудня 2020 р. в усіх категоріях вагонів, окрім І класу поїздів Інтерсіті+. Водночас, за наявною інформацією, відповідний наказ профільним міністерством наразі не погоджено.

При цьому з року в рік Укрзалізниця продовжує отримувати мільярдні збитки від пасажирських перевезень: надходження від пасажирських перевезень лише на 43 % покривають витрати на їхню організацію. Також залізниця не одержує від держави фінансування на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це й передбачено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».

До того ж вкрай низьким залишається рівень компенсацій з державного та місцевих бюджетів витрат на перевезення залізничним транспортом громадян пільгових категорій. Так, у 2019 р. Укрзалізниця перевезла пільговиків майже на 1,07 млрд грн, у той час як компенсовано лише 136 млн грн, або 12,8 %.

Нагадаємо, востаннє тарифи на пасажирські перевезення переглядалися в жовтні 2018 р.

Вкотре закликаємо представників ЗМІ перед публікацією повідомлень про діяльність Укрзалізниці звертатися до прес-служби компанії з метою перевірки достовірності поширюваної ними інформації.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?