У 2017—2018 роках виконані найбільші обсяги модернізації електропоїздів за останнє десятиріччя, — Євген Кравцов

29 грудня 2018, 07:34

Укрзалізниця у 2018 р. збільшила обсяги капітальних ремонтів із подовженням терміну служби приміських електропоїздів. Компанія вже модернізувала 15 складів — це 72 секції.

Як повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, найбільші обсяги модернізації електропоїздів за останні 10 років виконані у 2018-му та позаминулому роках. Зокрема, у 2017-му оновлено 66 секцій.

«Темпи оновлення приміських поїздів безпрецедентні за останні 10 років, але недостатні, щоб повністю забезпечити потреби пасажирів у якісному  рухомому складі. Наразі галузь потребує щорічної заміни 20 складів електропоїздів та 15 складів дизель-поїздів», — зазначив він. За словами Євгена Кравцова, модернізація одного електропоїзда обходиться у понад 40 млн грн, а придбання нового коштує в 10 разів більше.

На його думку, Укрзалізниці у цьому питанні необхідна державна підтримка — виділення бюджетних коштів на придбання приміського рухомого складу або передавання його на баланс місцевих органів влади, оскільки вони є замовниками послуги. Також Укрзалізниця вже розпочала процес консультацій з місцевими адміністраціями та  міжнародними фінансовими організаціями щодо оновлення приміського рухомого складу. Усі роботи з модернізації електропоїздів здійснено на власних потужностях — Київському електровагоноремонтному заводі.

«Такий вид ремонту дозволив продовжити термін служби приміських електропоїздів на 22 роки. Вони вже обслуговують пасажирів у Київській, Рівненській, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях», — зазначив  керівник Укрзалізниці.

У ході модернізації електропоїздів суттєво оновлено їх салон, відремонтовано системи вентиляції та обігріву, туалетне обладнання, комплекти вікон, двері у вагонах, встановлена сучасна звукова та візуальна система оповіщення пасажирів, облаштовані нові сидіння з покращеними ергономічними властивостями. Для підвищення рівня комфорту пасажирів в електропоїздах замінено низку вузлів і агрегатів, світлосигнальне обладнання та інше. Також модернізовано систему освітлення салонів вагонів електропоїзда — облаштована «світлова лінія» зі світильниками на базі світлодіодів, встановлені електронні маршрутні вказівники на лобових частинах головних вагонів, електронна нумерація вагонів. Залізничники сподіваються, що пасажири ставитимуться до рухомого складу відповідно — дбайливо та охайно, що дозволить зберегти комфорт перевезень.

Нагадаємо, Укрзалізниця щороку у приміському сполученні перевозить понад 100 млн  пасажирів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?