Упродовж жовтня в освітніх закладах, розташованих неподалік від залізничних колій, тривав черговий місячник профілактично-роз’яснювальної роботи щодо невиробничого травматизму, під час якого працівники регіональної філії «Одеська залізниця» проводили профілактичні бесіди, демонстрували тематичні фільми та відеоролики, а також розповідали про правила безпеки громадян на залізничному транспорті України. 

Повторне проведення місячника зумовлено збільшенням кількості випадків невиробничого травматизму на об’єктах Укрзалізниці. Так, з початку року на залізничних станціях та перегонах Одеської магістралі отримали травми 73 особи, з яких 45 осіб загинуло (20 з них здійснили суїцид). Серед постраждалих — п’ятеро дітей, двоє з яких внаслідок отриманих травм загинуло (це вдвічі більше, ніж у 2017 р.).

Тому задля запобігання невиробничого травматизму та привернення уваги громадян до питання безпеки було вирішено продовжити роботу серед учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закладів, вихованців дошкільних навчальних закладів, що у першу чергу розташовані в районах, прилеглих до залізничних колій, адже випадки травмування частіше за все трапляються саме через порушення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, а саме:

  • перехід залізничних колій у невстановлених місцях — 29,4 %;
  • ходіння колією — 38,3 %;
  • перебування в негабаритних місцях — 19,1 %;
  • перехід залізничних колій під вагонами — 2,9 %.
  • наближення до залізничних колій ближче 5 м — 4,4 %;
  • ураження електрострумом — 5,9 %.

Так, з 1 до 19 жовтня у 452 навчальних закладах проведено 600 лекцій, котрі відвідало майже 24 тис. слухачів, продемонстровано 488 відеофільмів, видано понад 5 тис. листівок та пам’яток, а також проведено 34 виступи на радіо.

Окрім того, керівники виробничих підрозділів регіональної філії здійснюють перевірку якості освітлення пасажирських платформ, пішохідних і службових переходів, справності загороджувальних пристроїв, звукової та світлової сигналізації тощо. Залізничники постійно звертають увагу при відправленні, проходженні поїздів, локомотивів, самохідного рухомого складу на наявність дітей, громадян на автозчепленнях та інших невстановлених місцях, про всі випадки порушень негайно повідомляють черговому по станції та машиністу. Також на станціях і вокзалах, в пасажирських поїздах, електро- та дизель-поїздах постійно проводиться оповіщення пасажирів по гучномовному зв'язку щодо виконання вимог Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України. Працівники відомчої воєнізованої охорони проводять рейди щодо недопущення перебування сторонніх осіб на залізничних коліях, службових переходах і територіях станцій регіональної філії. Так, з початку 2018 р. працівниками відомчої воєнізованої охорони затримано 559 осіб.

Протягом місячника, який триватиме до 31 жовтня, фахівці регіональної філії «Одеська залізниця» відвідають майже 700 навчальних та дошкільних закладів, в яких проведуть профілактичні бесіди та нагадають правила безпеки задля попередження нещасних випадків невиробничого травматизму на залізничному транспорті.