Укрзалізниця переглядає план закупівель продукції для забезпечення сталих перевезень вантажів і оплати праці залізничників

20 березня 2020, 16:53

Укрзалізниця фокусується у закупівлі продукції та матеріалів для потреб галузі на гостро необхідних позиціях. Компанія переглядає річний план придбання матеріально-технічних засобів, аби першочергово забезпечити перевезення вантажів і мати достатньо коштів для фонду оплати праці. Такі корективи зумовлені ситуацією в державі через режим карантину, спричинений коронавірусом. Інформація про заборону проводити платежі за договорами до закінчення карантину, яку поширюють окремі особи, є недостовірною.

Укрзалізниця у період карантину в країні виконує свої зобов’язання із перевезення вантажів, забезпечення потреб економіки держави, фінансових розрахунків з партнерами, а також соціальні зобов’язання перед працівниками компанії. Для безперебійності залізничних вантажних перевезень та вчасного постачання необхідних запчастин і матеріалів компанія пріоритетним завданням у закупівлях визначила гостро необхідні найменування продукції. Відповідні листи-інструкції надійшли до регіональних філій товариства. «Ми збираємо інформацію від структурних підрозділів щодо пріоритетних платежів для забезпечення безперервності руху на найближчі місяці і планування закупівель та постачання продукції. У листах регіональним філіям ми дали доручення пріоритизувати подачу заявок», — розповів член правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Наразі визначено критичні позиції на загальну суму приблизно 8 млрд грн, які необхідні для забезпечення перевізного процесу — пально-мастильні матеріали, запасні частини. Пріоритизація закупівель дозволить компанії забезпечити фінансову стабільність та своєчасну виплату заробітної плати працівникам.

Фонд оплати праці у структурі загальних витрат АТ «Укрзалізниця» становить майже 50 %. Компанія налічує 250 тис. працівників, і є найбільшим роботодавцем України.

Укрзалізниця виконує зобов’язання щодо оплати постачальникам товарів і матеріалів за укладеними договорами. За стандартними умовами компанія здійснює платежі партнерам-постачальникам упродовж 30 банківських днів з дати підписання акта прийому-передачі продукції чи реєстрації податкової накладної.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?