Укрзалізниця перевозить майже 100 тис. т щебеню на добу

30 березня 2020, 14:08

Як повідомив кореспонденту «Медіацентру «Магістраль» директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, за підсумками другого засідання оперативного штабу з питань постачання щебеню 24 березня залізничники передали перелік маршрутних станцій для щебеневої продукції й тепер очікують від Укравтодору плани щодо обсягів між цими точками. За словами фахівця, ключ до успіху — маршрутизація та створення хабів (складів) для будматеріалів.

Зі свого боку, Укравтодор має намір повністю використати можливості залізниці під час вимушеної зупинки пасажирського руху через карантин. «Завдяки координації логістики між Укравтодором та Укрзалізницею забезпечене безперебійне транспортування сировини залізницею. Через припинення пасажирських перевезень переміщення вантажів виконується швидше, ніж було передбачено попередніми планами», — повідомила пресслужба Державного агентства автомобільних доріг.

Щебінь для виконання проєкту постачають, зокрема, залізничні кар'єри. Як повідомили в філії «Центр управління промисловістю» АТ «Укрзалізниця», наразі вони працюють у штатному режимі, але з посиленими у межах карантину заходами безпеки. Тривають тендерні процедури, та підприємства готові виконувати збільшені обсяги поставок у межах національної програми. Загалом залізничні кар'єри розраховують на виготовлення понад 6 млн т продукції для будівництва автодоріг.

Про активізацію цього року щебеневих перевезень свідчать підсумки роботи впродовж січня—лютого 2020 р., оприлюднені нещодавно Державною службою статистики України. Згідно з цією інформацію, будівельні вантажі — в лідерах за зростанням. За два місяці їхні обсяги збільшилися на 8,3 % порівняно з аналогічним періодом торік та становили 5,6 млн т. Станом на кінець минулого тижня Укрзалізниця перевозила приблизно 95 тис. т щебеню на добу. Є всі можливості для збільшення обсягів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?