Укрзалізниця планує залучити Європейський інвестиційний банк до фінансування оновлення приміського рухомого складу

01 березня 2018, 10:23

Фахівці Укрзалізниці взяли участь у презентації органам місцевого самоврядування у Дніпрі та Запоріжжі проекту фінансування оновлення приміського залізничного рухомого складу, підготовленого експертами Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, ця міжнародна фінансова організація має великий та успішний досвід інвестування в пасажирський рухомий склад у різних країнах Європи і сьогодні пропонує свою допомогу Україні у вирішенні питання оновлення приміського рухомого складу.

«Ми ініціюємо діалог з представниками місцевої влади, обговорення різноманітних форматів оновлення та експлуатації парку для цього сегмента перевезень. Укрзалізниця усвідомлює свою відповідальність та, попри недофінансування, забезпечує приміські перевезення, вкладаючи власні кошти», - зазначив Євген Кравцов.

За його словами, наразі ПАТ «Укрзалізниця» розглядає участь ЄІБ в оновленні приміського рухомого складу. Йдеться про придбання нових поїздів, оскільки модернізація зношеного рухомого складу є недоцільною. В умовах збитковості приміських перевезень та низького рівня компенсації коштів місцевою владою, Укрзалізниця пропонує залучати до вирішення проблеми органи місцевої влади.

«Наша відкрита позиція та відвертий діалог, наприклад, як  у випадку з індексацією вантажних тарифів чи проведенням вагонної дерегуляції, дають позитивний результат. Партнери розуміють нашу аргументацію, відтак ми знаходимо дієві механізми забезпечення потреб клієнтів. Так само і з приміськими перевезеннями. У співпраці з місцевою владою та міжнародними фінансовими установами, сподіваємося на результат, якого очікують мільйони пасажирів,» - повідомив Євген Кравцов.

Він також поінформував, що ЄІБ презентуватиме органам місцевої влади в різних регіонах  кілька форм можливого співробітництва щодо оновлення поїздів для приміського руху. Ці варіанти передбачають можливість оновити загалом до 70% усіх поїздів, що забезпечують приміські залізничні перевезення в окремому регіоні. Умови придбання нових  поїздів та їх постачальник визначатимуться шляхом проведення міжнародного тендера, який відбудеться за вимогами ЄІБ. За попередніми даними, банк готовий інвестувати в оновлення приміського рухомого складу Укрзалізниці загалом до 100 млн євро.

Передбачається, що після Дніпра та Запоріжжя технічні експерти ЄІБ планують презентувати проект фінансування оновлення приміських поїздів органам місцевої влади у Львові, Харкові, Одесі та Києві. «Наразі наша мета – спільно з ЄІБ та місцевою владою реалізувати пілотний проект в одному регіоні, а згодом за тим самим принципом і в інших регіонах України», - повідомив Євген Кравцов.

 

Довідка

Станом на 21.02.2018 інвентарний парк електропоїздів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» становить: 1391 секцію або 297 складів.

В експлуатації станом на 21.02.2018 знаходиться: 1053 секції електропоїздів або 260 складів. За межами нормативного терміну служби, встановленого виробниками, знаходяться: 1022 секцій електропоїздів (73,5%). Зношеність парку електропоїздів становить 86,7%.

Інвентарний парк дизель-поїздів та рейкових автобусів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» становить: 299 секцій або 162 склади (148 складів дизель-поїздів, 14 рейкових автобусів). В експлуатації знаходиться 207 секцій або 114 складів (105 складів дизель-поїздів, 9 рейкових автобусів). За межами нормативного терміну служби, встановленого виробниками, знаходяться 271 секція (96,1%), зношеність парку дизель-поїздів становить 97,1%.

У середньому за добу курсує близько 1400 приміських поїздів ПАТ «Укрзалізниця».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?