Укрзалізниця прийматиме регулярні контейнерні поїзди з КНР

25 червня 2020, 17:28

Контейнерні поїзди між Китаєм та Україною вже найближчим часом можуть стати регулярними. Укрзалізниця готова приймати щомісяця п’ять і більше таких поїздів. Про це йшлося під час чергового засідання робочої групи з питань розвитку інтермодальних перевезень територією України за участі ключових учасників ринку контейнерних перевезень.

Із Китаю 16 червня 2020 р. відправлено другий контейнерний поїзд призначенням на станцію Київ-Ліски. Також на червень заплановано ще два поїзди з КНР. АТ «Укрзалізниця» забезпечує всі необхідні умови для безперешкодного прослідування поїздів територією України за мінімально короткий термін. Нагадаємо, що перший контейнерний поїзд з Китаю прибув на станцію Київ-Ліски 8 червня 2020 р.

Також на засіданні з учасниками ринку обговорили питання, які стосуються інфраструктурного розвитку системи контейнерних перевезень, розгалуження мережі терміналів, створення супутніх процесу перевезення послуг, ціноутворення на такі перевезення.

Інтермодальні перевезення мають тенденцію до постійного зростання. Зацікавленість учасників ринку таких послуг в маршрутизації (укрупненні потоків) контейнерних перевезень дає змогу 60 % контейнерів перевозити у складі контейнерних поїздів.

За п’ять місяців 2020 р. перевезено 185 тис. 545 ДФЕ. Частка контейнерних перевезень у загальному обсязі перевезень вантажів залізничним транспортом становить 2,3 %, тоді як за відповідний період 2019 р. — 1,77 %. Це висуває до учасників транспортного ринку інтермодальних перевезень нові вимоги. Зокрема, необхідність розвитку інфраструктури та подальшого розвитку мережі термінальних комплексів.

Учасники засідання домовилися розглянути питання державно-приватного партнерства з розбудови мережі терміналів на умовах концесії, обговорити пропозиції щодо перспективних місць розташування терміналів, а також внести пропозиції до проєкту закону «Про мультимодальні перевезення», які стосуються задіяння автомобільного транспорту в мультимодальних перевезеннях для забезпечення last mile.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?